Nechte své oblečení znovu zazářit. Se žlutými skvrnami zatočí tři prostředky za pár korun

Žluté skvrny v podpaží na oblíbeném bílém oblečení vyvolávají pocit studu a trapnosti. Stopy potu činí oblečení nevhodným pro další nošení a to pak končí na dně skříně. Jeho dřívější svěžest a zářivou bělost mu ale můžete vrátit pomocí účinných domácích prostředků. Jak vyčistit žluté skvrny od potu z oblečení?

Všemocná jedlá soda

Žluté skvrny na oblíbené košili nebo halence nemusí končit vyhozením do kontejneru. Existuje spousta spolehlivých metod, které vám pomohou odstranit nečistoty z oblečení, a navíc vše potřebné s největší pravděpodobností najdete u sebe doma nebo zakoupíte v supermarketu za pár korun. Pamatujte, že u bílých látek je mnohem účinnější ruční mytí.

Doporučený článek:  Kvasnicové hnojivo prospěje především orchidejím, které díky němu rozkvetou

Prvním prostředkem je jedlá soda. Jde o mírně žíravou látku, která je zásaditá, takže pohltí i nepříjemný zápach potu. Stačí smíchat čtyři lžíce sody se sklenicí vody a pomocí houbičky směs nanést na skvrny. Nechte hodinu působit a poté oblečení vyperte. Bělit oblečení lze i zubní pastou. Naneste malé množství na měkký kartáček, poté pastu vetřete do látky a nechte ji čtvrt hodiny působit. Poté látku vymáchejte a vyperte.

Zdroj obrázku: Freepik

Bělicí účinky citronu

Citronová šťáva je přírodní bělidlo pro tkaniny. Její kyselá reakce působí baktericidně, díky čemuž odstraní nepříjemný zápach potu. Jak ji použít k odstranění žlutých skvrn v podpaží? Přidejte šťávu z poloviny citronu do sklenice vody a dobře promíchejte. Směs rovnoměrně rozetřete na skvrny a nechte půl hodiny působit. Nakonec oděv vyperte v jemném pracím prostředku na bílé tkaniny.

Doporučený článek:  Vodní kámen v rychlovarné konvici vyčistí kyselina citronová nebo ocet

Na seznam si připište také peroxid vodíku. Má baktericidní a bělicí účinek a jeho použití je velmi snadné a přináší rychlé výsledky. Stačí přidat dvě polévkové lžíce peroxidu do sklenice vody a roztokem potřít zažloutlá místa. Nechte půl hodiny působit a poté vyperte. Při dalším nošení oblečení používejte silné antiperspiranty nebo speciální vložky do podpaží proti pocení.

Zdroj: https://wearnumi.com/pages/how-to-get-yellow-stains-out-of-white-shirts