Spaní s kočkou přináší výhody, o kterých se ostatním jen sní. Má však několik pravidel

Názory na spaní s domácími mazlíčky v jedné posteli se různí. Někdo na něj nedá dopustit, jinému pouhá myšlenka přijde odpudivá. Nejdiskutovanější jsou přitom kočky, které se jen těžko naučí spát v jednom pelíšku jako pes a většinou během noci vystřídají hned několik stanovišť – včetně postele svého páníčka. Stává se tak, že i největší milovníci koček se rozhodnou zapovědět jim svou ložnici.

Má své výhody…

Když se rozhodnete nechat kočku spát ve své posteli, měli byste si být jistí, že je zdravá, čistá a bez parazitů. Mnoho lidí volí spánek s kočkou, protože je uklidňuje. Přítomnost kočky zlepšuje relaxaci a duševní pohodu. Navíc se ukázalo, že kočky dokážou snížit hladinu stresu svých majitelů. Spaním s kočkou si vytvoříte zvláštní pouto.

Doporučený článek:  Spaní v ponožkách může zachránit noc. Odborníci vyzdvihují jejich výhody, má to ale podmínku

Je dobré mít ale na paměti, že někdy spaní s kočkou nemusí být zrovna pohodlné. Kočky jsou noční tvorové a nejvíce aktivní bývají za soumraku a za úsvitu. Proto se stává, že si kočka chce v noci hrát, dělá hluk nebo se dožaduje pozornosti. Kromě toho často mění polohy a převaluje se ze strany na stranu, což vás může budit, pokud máte lehké spaní.

Zdroj obrázku: Freepik

… ale i nevýhody

Ozývají se také názory, že spánek s kočkou vytváří ideální podmínky pro přenos parazitů z koček na člověka. To může být pravda, ovšem pokud je kočka pravidelně odčervována a pravidelně ji necháváme očkovat a prohlížet veterinářem, je toto riziko velmi malé. Kočky jsou velmi čistotná zvířata, pokud je ale pouštíme ven, měli bychom je sledovat, zda nejsou od bláta či na sobě nemají například klíště.

Doporučený článek:  Nejčastější mýty okolo hubnutí přinášejí víc škody než užitku. Ne všemu je radno věřit

Také stojí za to připomenout, že jsou i kočky, které se spaní v posteli s člověkem spíše vyhýbají. Je možné to kočku časem naučit, je to ale zdlouhavý proces. Především bychom měli mít pohodlnou a dostatečně velkou postel, kde kočka bude mít své místo na spaní a bude se zde cítit bezpečně. Pokaždé, když se chystá spát, ji sem přeneste, abyste jí ukázali, k čemu toto místo slouží.

Zdroj: https://www.healthline.com/health-news/should-you-let-your-cat-sleep-in-bed-with-you