Poznejte netradiční využití olivového oleje: přinášíme důvody, proč ho stále mít doma

Olivový olej většinou používáme pouze do salátů nebo na smažení. Jeho využití ale sahá mnohem dále. Můžete si s jeho pomocí poradit s mnoha problémy v domácnosti, usnadní vám život a navíc krásně voní. Zvolte ale vždy kvalitní oleje, které budou za studena lisované. Jedině tak vám můžeme zaručit, že budou opravdu fungovat.

Díky oleji odstraníte z podrážky žvýkačku

Olivový olej je skvělý na odstranění žvýkačky z podrážek bot. Utěrku namočte v olivovém oleji a jemnými pohyby třete žvýkačku, dokud nepustí. A máte hotovo! Olivovým olejem můžete také nahradit pěnu na holení. Tuto metodu ale používejte pouze v opravdové nouzi. K epilaci se hodí lépe než mýdlo. Holicí strojek bude dobře klouzat a zároveň budete mít vlhkou pokožku.

Doporučený článek:  Průzračně čistá okna bez jediné šmouhy: díky černému čaji to bude hračka

Můžete ho použít také na sundání snubního prstenu. Pokud trpíte na otoky rukou, může vám pomoci s prsteny, které nejdou sundat z rukou. Natřete si na prsty trochu olivového oleje, prstýnek bude lépe klouzat a snadněji ho sundáte. Olivový olej se hodí i pro kosmetické účely.

Zdroj obrázku: Freepik

Olivový olej můžete použít i na vlasy

Olivový olej je součástí mnoha kosmetických přípravků. Hodí se také do těch domácích, pokud si nějaký budete chtít vyrobit. Má hydratační a zjemňující účinky a hodí se na každou pokožku, a dokonce i vlasy. Z olivového oleje si můžete udělat zábal, který zaručí vlasům jemnost. Budou lesklé a pevné a zdravější než kdy předtím.

Doporučený článek:  Jak zhubnout v obličeji?

Díky oleji snadněji vyhladíte například jemné vrásky, dodá pokožce pružnost a navíc neobsahuje žádné chemické látky, takže se nemusíte obávat žádných alergických reakcí. Je vhodný také jako domácí léčba ekzému, oparů nebo lupénky. Pomůže s popraskanou pokožkou nebo rty. Díky olivovému oleji budete mít pevnější nehty i nehtové lůžko. Zjemníte si s ním také pokožku na nohou po dlouhém dni.

Zdroj: https://experthometips.com/olive-oil-uses-beauty-home-pets