Nehty prozradí o zdraví víc, než se zdá. Bílé skvrny nemusí znamenat jen nedostatek vitaminů

Bílé skvrny na nehtech mohou znamenat především nedostatek vitaminů a minerálů. Dalším důvodem ale mohou být nejrůznější nemoci. Je proto vhodné své nehty pravidelně sledovat a dávat si pozor při jakékoliv změně.

Odkud se vůbec bílé nehty berou?

Bílé skvrny na nehtech nemusí znamenat nic vážného, na druhou stranu byste je také neměli přehlížet. Bílé skvrny se většinou neobjeví najednou, ale postupně, navíc mohou pokrýt celý povrch nehtu. Někdy můžete vidět pouze tečky, jindy zase pruhy. Záležet bude hodně na kvalitě vašich nehtů. Odkud se ale berou bílé skvrny? Nejvíce jsou způsobené nezdravou a nevyváženou stravou a nedostatkem vitaminů.

Doporučený článek:  Způsoby, jak efektivně a přirozeně snížit špatný cholesterol

Bohužel spousta lidí si neuvědomuje následky toho, že svému tělu nedávají dostatek důležitých živin. Tělo se pak bude bránit různými způsoby a výsledkem mohou být právě bílé skvrny na nehtech. Ke tvorbě bílých nehtů ale může dojít také v případě, kdy máte poškozenou nehtovou ploténku, u žen to může být způsobené gelovými laky, které velmi často používají.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se vypořádat s bílými nehty?

Bílé skvrny mohou způsobit také plísňová onemocnění, která pak často provází i další příznaky. Bohužel se může jednat také o problémy s játry nebo o srdeční selhání. Při každé změně na nehtech byste měli kontaktovat svého lékaře a sdělit mu problémy, které máte. Většinou jsou bílé nehty způsobené právě nedostatkem vitaminů a minerálů.

Doporučený článek:  Místo cukru patří do kávy kardamom. Exotické koření zničí rakovinotvorné buňky v těle

Je dobré se také o své nehty starat a dopřávat jim pravidelnou péči a výživu. Jedině tak docílíte zdravých a silných nehtů a nebudete se za ně muset stydět. Na internetu najdete nespočet možností, jak připravit nehtům ozdravnou kúru. Musíte mít ale jistotu, že se jedná pouze o kosmetickou chybu, protože jinak nehty nezachráníte. Nehty jsou většinou vizitkou zdravého člověka a ruce si podáváme velmi často.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/317493#Causes