Nejkrásnější květy podzimu: vřesy mohou zdobit domov rok co rok, má to však několik podmínek

Máte doma na zahradě vřesy v květináči a netušíte, jak se o ně postarat v podzimním období? Poradíme, jak se o tyto rostliny starat, aby přežily nejen podzim, ale také chladnou zimu. Vřes vyžaduje speciální péči, za kterou vám poděkuje tím, že vám bude zdobit zahradu dlouhé roky. Jak se o něj ale starat, jak často potřebuje zálivku a je nutné ho zastřihovat?

Vřes v květináči bude ozdobou zahrady

Vřesy jsou symbolem podzimu. Kvetou v srpnu a v září a opticky prodlužují letní období. Některé odrůdy mohou kvést až do konce října. Kvetou bíle, růžově nebo fialově a můžete je pěstovat samostatně i v řadách. Doma i na balkoně porostou skvěle také v květináčích. Potřebují ale pravidelnou zálivku, protože jestli se o ně nebudete starat, mohou snadno uhynout.

Doporučený článek:  Muškáty potřebují dostatek světla, vody i živin

Vřes si musíte koupit od někoho, kdo je ověřeným prodejcem. Nevyplatí se kupovat rostlinu u někoho, kdo jim nerozumí nebo se vám snaží prodat špatnou rostlinu. Takovou rostlinu si neužijete moc dlouho. Po nákupu byste rostliny měli přesadit, protože potřebují více zeminy. Udělejte v květináči také drenáž, aby měla kudy odtékat přebytečná voda. Budou stačit oblázky nebo písek.

Zdroj obrázku: Freepik

Co potřebují vřesy v květináči?

Jak často je musíte zalévat? To je otázka, na kterou vám nikdo nedá přesnou odpověď. Vřesy jsou totiž rostliny, které potřebují pravidelnou zálivku, na druhou stranu si dávejte pozor, abyste to s vodou nepřehnali. Substrát musí být pouze mírně vlhký, proto si pokaždé sáhněte, jestli vřes vodu skutečně potřebuje. A další věc – při zalévání se nesmí voda dotknout listů ani stonků, protože tím vznikají plísně a další houbové choroby.

Doporučený článek:  Uštipování listů posílí keříky rajčat a zlepší úrodu

Vřesy v květináči pak musíte pravidelně zastřihovat, jinak bude rostlina postupně odumírat. Každý rok na jaře vřesy začišťujte a stříhejte. Musíte to udělat ručně a zastřihují se místa, kde byly květy. Vřes pak snadněji přezimuje, protože jsou to rostliny citlivé na mrazivé teploty.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-heather-plant/