Každá podlaha může být znovu krásná. Podívejte se na ni zblízka a čištění bude hračka

Jestli máte problém dobře vyčistit svou podlahu, ať se jedná o sebelepší materiál, zkuste používat přírodní metody, které jsou mnohdy účinnější než prostředky z drogerií nebo jiných obchodů. Díky několika trikům zvládnete podlahu vyčistit během chvilky a navíc ji ještě ochráníte, takže ji čistit nebude potřeba tak často. Jaké jsou jednoduché metody čištění?

Záležet bude na materiálu, ze kterého je podlaha vyrobená

Čistá a hlavně voňavá podlaha by měla být standardem v každé domácnosti. Pokud máte malé děti nebo zvířata, určitě víte, že je těžké ji udržet čistou. Skvrny od jídla, psí nebo kočičí chlupy, také vylité víno nebo ovocná šťáva mohou být problémem, který se těžko odstraňuje. Jestli máte alespoň ponětí, z jakého materiálu je podlaha vyrobena, máte napůl vyhráno. Na tom bude velmi záležet.

Doporučený článek:  Vařená vejce vydrží v lednici čerstvá až týden

Nepoužívejte univerzální prostředky, protože ty mohou některé druhy podlah poškodit. K mytí dřevěných podlah tak budete potřebovat prostředky, které jsou na to určené. Nepoužívejte příliš mnoho vody, protože může proniknout pod podlahu, která bude nabobtnávat. Na podlahu nepatří žádné agresivní prostředky.

Zdroj obrázku: Freepik

Skvrn se snadno zbavíte, pokud budete vědět jak na to

Laminátové podlahy jsou sice o něco odolnější než dřevěné, ale na jejich čištění musíte jít také opatrně. Použijte vhodný prostředek nebo si do vody nalijte malinko octa, který podlahy dezinfikuje a dokonale vyčistí. Zbavíte se tak i skvrn. Jestliže chcete mít podlahu beze šmouh, bude nutné ji čistit v souladu s panely. Vyvarujte se také bohaté pěny, k čištění používejte vždy jen vlažnou vodu, nikdy ne horkou.

Doporučený článek:  Skvrny od potu jsou odolné, vyčistit se ale nechají. Stačí smíchat správné věci

Podlahu z keramiky bude nutné čistit teplou vodou z přídavkem mycího prostředku. Keramika je velmi odolný materiál, na který můžete použít i abrazivní prostředky. Porcelánová kamenina bude na čištění obtížnější, protože se do ní snadno dostanou nečistoty. Proto myjte podlahu pravidelně, abyste zabránili uschnutí skvrn.

Zdroj: https://www.carpetrentals.com/blog/different-kinds-of-floors/