Nejlepší hnojivo pro rostliny má každý ve své kuchyni. Jen málokdo o něm ale ví

Pro mnohé z nás jsou chemická hnojiva poslední možností. Chceme-li se starat o květiny a plodiny, máme i jiné možnosti. Někdy je pomoc na dosah ruky. Domácí hnojivo pro rostliny bude připraveno bez zbytečného úsilí.

Domácí hnojivo pro rostliny

Často se stává, že vyléváme vodu, ve které jsme předtím vařili těstoviny. To je ovšem jedna z největších chyb. Příště si to dobře rozmyslete, než vodu vylijete do výlevky. Živiny nacházející se v těstovinové vodě nejen hnojí, ale navíc krmí rostliny a poskytují jim zdravý start. Podobně můžete použít i vodu z vaření brambor.

Doporučený článek:  Kvasnicový nápoj působí blahodárně na pleť a zlepšuje náladu

Těstovinová voda je bohatá na dusík, fosfor a draslík – složky, které rostliny potřebují ke správnému růstu. Kromě toho škrob z těstovin může krmit dobré bakterie obsažené v půdě, což v budoucnu pomůže předcházet nemocem rostlin. Také to zabrání množení plísní v substrátu. Květiny budou krásně kvést a budou mít lepší úrodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Těstovinová voda pro zalévání květin

Použití vody z těstovin na zalévání květin je levné a šetrné k životnímu prostředí. Tímto způsobem snižujeme množství odpadu. Podobný zahradnický trik propagoval na své webové stránce výrobce těstovin Barilla u příležitosti Dne Země v roce 2018. Tento trik si oblíbili mnozí zahrádkáři, ale i ti, co pěstují pouze květiny na parapetech svých oken.

Doporučený článek:  Ne všechny rostliny vyžadují na podzim stříhat

Díky obsahu mnoha mikroelementů působí těstovinová voda na rostliny jako kondicionér na vlasy. Květy by měly být touto vodou zality alespoň dvakrát týdně. Důležité je, že voda musí dobře vychladnout předtím, než ji použijeme. Samozřejmě nezapomeňte na to, že pokud chcete touto vodou zalévat květiny, nesmíte ji solit. Sůl může květinám velmi uškodit a za to vám určitě nepoděkují. Těstoviny si můžete jednoduše dochutit na talíři.

Zdroj: https://flourishingplants.com/watering-plants-with-pasta-water/