Nikdo nechce mít z balkonu holubník. Proti nezvaným hostům zafungují osvědčené triky

Přítomnost holubů na balkonech není každému po chuti. Nejenže je znečišťují, ale také jsou nositeli různých nemocí. Zbavit se jich je poněkud náročný úkol, ale existují způsoby, jak vyhnat tyto nezvané hosty.

Holubi na balkoně

Holubi se rádi usadí na balkonech, kde s oblibou zakládají hnízda. Chcete-li je vyhnat, musíte mít na paměti zákon. Podle něj není možné zbavit se hnízda, kde se nacházejí mláďata. Je třeba také připomenout, že holubi jsou pod částečnou ochranou. Proto nemohou být úmyslně zabiti nebo jim nesmí být jinak ublíženo. Takže je lepší preventivně zabránit jejich výskytu na balkoně.

Doporučený článek:  Jahody omyté ve vodě s octem vydrží déle čerstvé

Aby se zabránilo tomu, že si holubi zřídí hnízdo, může se použít síť. Je třeba ji nasadit, jakmile si všimnete přítomnosti ptáků na svém balkoně. Správně nainstalovaná síť účinně zamezí v přístupu na balkon. Je důležité pravidelně kontrolovat, zda je síť nepoškozená. Dokonce i nejmenší díra umožní holubům dostat se dovnitř.

Zdroj obrázku: Freepik

Další pomoc proti holubům

Stojí za to namontovat maketu dravého ptáka na fasádu a barevné ozdoby nebo plastové tašky. To by mělo účinně odradit holuby od sezení na vašem balkoně. Holuby lze vylekat i určitými pachy. Nesnesou zápach naftalenu a na trhu jsou k dostání i různé speciální přípravky, kterými můžete nastříkat balkon.

Doporučený článek:  Staré kuchyňské utěrky mohou znovu zářit čistotou. Olejová lázeň je dokonale vybělí

Mnoho lidí, kteří chtějí vyhnat holuby z balkonu, montují hroty na fasádu. V tomto případě je třeba mít na paměti, že mohou být použity pouze ty, které mají gumová a silikonová překrytí nebo tupé špičky. To vše jen proto, abyste holuby jen vyplašili, a ne abyste jim ublížili. V obchodech můžete zakoupit i speciální plašiče proti holubům, ale ty vás už budou stát více peněz.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons