Mucholapky a plácačky vyhoďte. Zbavit se much jde mnohem chytřeji

Mouchy v domácnosti mohou být velmi nepříjemné. Bzučí, otravují, ale především mohou přenášet patogenní mikroorganismy. Existují však domácí prostředky, kterými se dá těchto nezvaných hostů zbavit. Mouchy jsou velmi mrštné a obratné a za letu je těžké je chytit. I když neštípají, mohou být pro zdraví nebezpečné. Skutečnou hrozbu představují kvůli přenosu patogenních mikroorganismů. To vše je dáno jejich životním stylem, stravou a návyky.

Jak se zbavit much

Pokud chcete vyhnat mouchy ze svého domova, stačí smíchat pár lžic tekutého medu s kukuřičným škrobem. Takto připravenou směs dejte například na malé talířky, které poté můžete položit na místa, kde se mouchy objevují nejčastěji.

Dejte šanci masožravkám

Domů si můžete pořídit také velmi efektivní druhy rostlin, které se živí masem, zejména pak mouchami. Jde o masožravky, které lákají hmyz sladkým nektarem produkovaným na vnitřní načervenalé straně listů. Jakmile se tam hmyz usadí, past se okamžitě uzavře a uvolní se trávicí šťávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste tyto pachy

Mnoho hmyzu nemá rádo určité pachy. Pokud se chcete těchto nezvaných hostů zbavit, můžete na stůl postavit otevřenou dózu s vanilkovým vonným olejem nebo zapálit vonné svíčky s vanilkovým aroma. Mouchy u vás jistě nebudou chtít zůstat déle.

Chcete-li více sofistikovanou metodu, můžete si koupit elektrický odpuzovač. Tohoto drobného pomocníka zakoupíte v kterékoli drogerii a dává se do něj vyměnitelná náplň – lahvička s insekticidní tekutinou, tableta nebo polštářek. Následně se přístroj zasune do zásuvky a začne do ovzduší v místnosti pomalu uvolňovat malé množství přípravku, který hmyz odpuzuje a vyhání.

Oblíbené pelargonie

Mezi osvědčené bojovníky proti mouchám, ale také mnoha druhům dalšího hmyzu patří například pelargonie. Jedná se nejen o oblíbené balkonové rostliny, ale mají také skvělé repelentní účinky. Podobně jsou na tom i afrikány.

Zdroj: https://www.rentokil.co.uk/flies/how-to-get-rid-of-flies/