Mucholapky a plácačky vyhoďte. Zbavit se much jde mnohem chytřeji

Mouchy v domácnosti mohou být velmi nepříjemné. Bzučí, otravují, ale především mohou přenášet patogenní mikroorganismy. Existují však domácí prostředky, kterými se dá těchto nezvaných hostů zbavit. Mouchy jsou velmi mrštné a obratné a za letu je těžké je chytit. I když neštípají, mohou být pro zdraví nebezpečné. Skutečnou hrozbu představují kvůli přenosu patogenních mikroorganismů. To vše je dáno jejich životním stylem, stravou a návyky.

Jak se zbavit much

Pokud chcete vyhnat mouchy ze svého domova, stačí smíchat pár lžic tekutého medu s kukuřičným škrobem. Takto připravenou směs dejte například na malé talířky, které poté můžete položit na místa, kde se mouchy objevují nejčastěji.

Doporučený článek:  Úspora vody bude s těmito užitečnými tipy hračka

Dejte šanci masožravkám

Domů si můžete pořídit také velmi efektivní druhy rostlin, které se živí masem, zejména pak mouchami. Jde o masožravky, které lákají hmyz sladkým nektarem produkovaným na vnitřní načervenalé straně listů. Jakmile se tam hmyz usadí, past se okamžitě uzavře a uvolní se trávicí šťávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste tyto pachy

Mnoho hmyzu nemá rádo určité pachy. Pokud se chcete těchto nezvaných hostů zbavit, můžete na stůl postavit otevřenou dózu s vanilkovým vonným olejem nebo zapálit vonné svíčky s vanilkovým aroma. Mouchy u vás jistě nebudou chtít zůstat déle.

Doporučený článek:  Správná údržba prodlouží životnost pračky

Chcete-li více sofistikovanou metodu, můžete si koupit elektrický odpuzovač. Tohoto drobného pomocníka zakoupíte v kterékoli drogerii a dává se do něj vyměnitelná náplň – lahvička s insekticidní tekutinou, tableta nebo polštářek. Následně se přístroj zasune do zásuvky a začne do ovzduší v místnosti pomalu uvolňovat malé množství přípravku, který hmyz odpuzuje a vyhání.

Oblíbené pelargonie

Mezi osvědčené bojovníky proti mouchám, ale také mnoha druhům dalšího hmyzu patří například pelargonie. Jedná se nejen o oblíbené balkonové rostliny, ale mají také skvělé repelentní účinky. Podobně jsou na tom i afrikány.

Zdroj: https://www.rentokil.co.uk/flies/how-to-get-rid-of-flies/