Vyhnat parazity z těla jde přirozenou cestou. Stačí se dobře najíst

Střevní paraziti, ke kterým patří například tasemnice nebo škrkavky, dokážou velmi zkomplikovat život dětem i dospělým. Naštěstí existují způsoby, jak snížit riziko nákazy, ale myslete na to, že v případě nakažení musíte svůj stav vždy konzultovat s lékařem. Co byste měli dělat a zařadit do jídelníčku, abyste těmto parazitům co nejvíce znesnadnili život?

Dodržujte hygienu a zapomeňte na tatarák

Myslete na základní pravidla, ke kterým patří dodržování hygienických návyků, důkladné mytí zeleniny a ovoce a vyhýbání se konzumace syrových ryb a masa. Udržujte doma pořádek s důrazem na pravidelný úklid pracovní desky a kuchyňských spotřebičů, lednice, toalety a výměnu ložního prádla. Pokud sdílíte prostor s domácími mazlíčky, nezapomeňte je pravidelně odčervovat. Omezte konzumaci cukru, pšenice a kravského mléka.

Doporučený článek:  Sladké proti stresu i nachlazení: pampeliškový džem je poklad pro zdraví

Do svého jídelníčku naopak zařaďte potraviny, které jsou pro parazity nepříjemné. V případě infekce se pak poraďte s lékařem o zařazení probiotik a prebiotik k nápravě poškození ve střevech a obnově střevního mikrobiomu. Dbejte na přísun přirozené rostlinné vlákniny, která stimuluje peristaltiku a chrání před tvorbou usazenin a zácpou. Podporuje tedy odstranění parazitů a jejich vajíček z těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Probiotika mají preventivní účinky

Preventivně působí všechny produkty s probiotickými vlastnostmi, tedy přírodní jogurty a kefíry. Také brusinková šťáva je pro parazity extrémně nepříjemná. Nemají rádi ani ostré koření a jablečný ocet. Do jídelníčku propašujte také trochu česneku a cibule. Vhodná je i konzumace dýňových semínek, která obsahují chemickou látku ničící nervový systém střevních parazitů.

Doporučený článek:  Špenát nabízí víc než pořádnou dávku železa. Toto jsou další důvody, proč ho pravidelně jíst

Pro parazity jsou nepříjemné také některé éterické oleje a bylinky. Patří mezi ně zejména oregano, hřebíček, skořice, kardamom, kurkuma, hořčičná semínka a chilli papričky. Je ale namístě připomenout, že ne všechny uvedené potraviny lze používat u dětí, zejména u těch malých. Vždy se proto poraďte s odborníkem.

Zdroj: https://oladoc.com/health-zone/6-powerful-anti-parasitic-foods/