Objevte účinky bobkového listu. Toto koření dokáže víc než jen ochutit oběd

Vavřínové neboli bobkové listy jsou koření, které má mnoho Čechů doma. Hodí se totiž do polévek nebo jako ozdoba omáček. Bobkový list je skvělý také k masu a jeho pikantní vůně je velmi známá. Jeden list stačí přidat, aby pokrm získal nový rozměr. Mnoho kuchařů si už nedokáže představit, že by jim bobkový list v kuchyni chyběl.

Bobkový list využijete nejen v kuchyni

Ukázalo se, že bobkový list můžete využít nejen k vaření, ale pomůže také s problémy v domácnosti, které byste jinak museli vyřešit chemickými prostředky. Jedním z nich je například nepříjemný zápach. Z bobkového listu přitom jen stačí uvařit výluh, který pak využijete na různé činnosti. Bobkový list se skvěle hodí k přípravě nálevu. Snadno zažene škůdce, kteří se dostanou až k vám do kuchyně.

Doporučený článek:  Moderní styl života dává trávení zabrat. Tradiční i méně obvyklé byliny obnoví vnitřní rovnováhu

Uleví od bolesti hlavy, a dokonce se některé ženy díky němu zbavily těžkých migrén, které jsou velmi bolestivé a většinou vyřadí z provozu na celé dny. Jak si takový nálev vlastně připravit? Stačí jen pět listů bobkového listu povařit pět minut v hrnci s vodou a po vychladnutí vypít. Je to velmi jednoduché. Bobkový list je ideálním prostředkem pro lidi s nespavostí, protože uklidní a budeme spát mnohem klidněji.

Zdroj obrázku: Freepik

Bobkový list ochrání před hmyzem a pomůže při poškrábání

S pomocí bobkového listu se snadno zbavíte otravného hmyzu. Každý člověk se těší na léto, které bude trávit venku. S létem jsou ale spojené problémy, jako je otravný hmyz, pohmožděniny nebo drobné řezné ranky, které si přivodíme, ani nebudeme vědět jak. Bobkový list je jako první pomoc velmi užitečný. Namočte ho do teplé vody, přiložte na podrážděné místo a nechte několik hodin obvázané.

Doporučený článek:  3 koření, která nesmí chybět v jídelníčku žádného seniora: organismus udrží v nejlepší kondici

Zábal pomůže od bolesti a také nepříjemného svědění. A v neposlední řadě bobkový list pomůže v boji proti molům, kteří se vám usadili ve spíži. Jestli uvidíte jen jediného mola, je jasné, že se jich v kuchyni ukrývá ještě mnohem více. Sušené bobkové listy stačí jen vložit do skříněk s potravinami a moli rychle zmizí.

Zdroj: https://home-ec101.com/the-misunderstood-herb-how-to-use-bay-leaves/