Skvrny od potu jsou odolné, vyčistit se ale nechají. Stačí smíchat správné věci

Skvrny od antiperspirantu je velmi těžké odstranit. Proto pokud je najdete na šatech nebo halence, je dobré vědět, jak na ně. Oblečení nemusíte vyhazovat, i když se to jeví jako nejlepší řešení. Jak efektivně odstranit skvrny pomocí jednoduchých metod, které nejsou drahé? A proč vlastně antiperspiranty zanechávají stopy, které nejdou tak snadno dolů?

Antiperspiranty odstraní zápach, zanechávají ale odolné skvrny

Antiperspiranty jsou sice skvělými prostředky ke snížení pocení a také zápachu, bohužel mají tu nevýhodu, že obsahují chlorid hlinitý, který způsobuje nevzhledné skvrny na oblečení. Objeví se na bílých, ale také barevných látkách. Je velmi těžké se jich zbavit, většinou nepomohou ani chemické prostředky určené přímo na odstranění skvrn.

Proto zkuste přírodní metody, které vyjdou levněji a většinou jsou účinnější. V první řadě musíte skvrny odstranit co nejrychleji. Pokud si podobných skvrn všimnete, odstraňte je hned. Jakmile prádlo budete žehlit, bude velmi těžké se jich zbavit. Než se pustíte do čištění chemickými prostředky, sáhněte po těch domácích, které máte doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste čpavek nebo uhličitan amonný

Pokud nechcete používat chemii, můžete zkusit uhličitan amonný, který připomíná prášek do pečiva. Můžete ho použít také v rámci odstranění skvrn z oblečení. Koupíte ho v obchodě s potravinami. Stačí ho smíchat s vodou a nastříkat na skvrnu. Zkusit můžete také tekutý čpavek, který koupíte ve specializovaných prodejnách.

Nelijte ho přímo na skvrnu, ale raději si vyrobte roztok. Stačí lžička čpavku, litr vody a pár mýdlových vloček. Oblečení v této směsi vyperte. Pomoci může také peroxid vodíku. I v tomto případě ho nepoužívejte přímo na oblečení, ale smíchejte ho s čistou vodou v poměru 1 : 3. Můžete přidat i několik kapek octa. Nechte na skvrně působit půl hodiny a poté oblečení vyperte klasickým způsobem.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2020/july/how-to-remove-sweat-stains/