Oblíbený zamiokulkas můžeme rozmnožit třemi způsoby

Kulkas zamiolistý je velmi odolná a vytrvalá rostlina, která se hodí pro každého milovníka živé zeleně. Patří mezi pokojové rostliny, které se velmi snadno pěstují, protože nepotřebuje příliš mnoho zálivky. Podívejme se, jak tuto jedinečnou rostlinu množit a bezpečně přesadit. Existuje několik způsobů, jak to udělat.

Kdy přesazovat tuto jedinečnou rostlinu?

V závislosti na konkrétním druhu byste měli kulkas přesazovat jednou za dva až tři roky. Jakmile začne květináč praskat, znamená to, že má rostlina příliš mnoho výhonků, které se tam již nevejdou. V tomto případě musíte rostlinu co nejdříve přesadit do většího květináče. Dalším signálem pro přesazení je moment, kdy po delší dobu neraší nové listy. I v takovém případě byste měli rostlinu přesunout do většího květináče, aby měla možnost se rozvíjet a růst, a dodat jí kvalitní půdu, aby měla z čeho brát živiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak rostlinu rozmnožit?

Nejjednodušší způsob, jak rostlinu rozmnožit, je jemně oddělit její části, abyste nepoškodili výhonky. Kořeny a hlízy umístěte do malého květináče a naplňte substrátem pro kaktusy. Dalším způsobem rozmnožení je odřezávání jednotlivých rostlinných fragmentů. Odříznout můžete celý stonek, samotné listy nebo menší prvky. Nejdůležitější je, abyste řez provedli těsně u země. Odříznutím jen malé části novou rostlinu nevypěstujete a celý proces nikam nepovede.

Třetí způsob vyžaduje odříznutí listů z výhonku. Budoucí řízky vložte do nádoby s vodou a nechte zakořenit. Vodu vyměňujte alespoň jednou za týden, aby byla čerstvá. Jakmile listy zakoření, můžete je přesunout do květináče se substrátem pro kaktusy a postupovat jako v předchozích případech. Při rozmnožování budete potřebovat hodně trpělivosti. Čekat můžete až 3 měsíce, ale v případě zakořenění listů až 6 měsíců. Po této době můžete rostlinku přesunout do květináče.

Zdroj: https://studynature.net/how-do-you-proliferate-a-zz-plant/