Užijte si čas strávený v přírodě i bez otravného hmyzu. Tyto vůně ho zaručeně odeženou

Jestli se chcete vydat na procházku do parku, lesa nebo jen k sobě na zahradu, bude nutné se chránit před dotěrným hmyzem. V teplých dnech jsou bohužel součástí každodenní nálety nepříjemného hmyzu – komáři, klíšťata nebo mouchy či vosy se nechávají zlákat pokrmy nebo nápoji, které máme na terase nebo balkoně. Proto si vyrobte přírodní ochranu pro celé tělo i oblečení.

Zapomeňte na chemické přípravky

Komáry přitahuje spousta věcí – tělesné teplo, kyselina mléčná, vlhkost nebo ovocné vůně, které na sebe nanáší především ženy. Potraviny, které v sobě obsahují draslík, navíc zvyšují obsah kyseliny mléčné v našem potu a není se pak čemu divit, že se komárů nemůžeme zbavit. Sprcha před odchodem z domu se jeví jako dobrý nápad, většinou to ale nestačí, protože během pár minut se při vysokých teplotách můžeme rychle zase zpotit.

Doporučený článek:  Místo po komářím bodnutí zklidní chladivý obklad nebo suroviny z kuchyně

Jak můžete zastrašit komáry? Je to velmi jednoduché. Kolem terasy nebo na balkoně si můžete vysadit některé rostliny, jejichž vůně se nebude komárům líbit. Mezi takové patří například rozmarýn nebo citronová tráva. Z hřebíčku nebo citronové trávy si pak snadno můžete vyrobit také olej, kterým se budete potírat pokaždé, když budete chtít vyrazit na procházku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit vlastní olej na komáry?

Výroba oleje není nic složitého. Můžete si připravit nejen směs na kůži, ale některé z nich můžete stříkat také na oblečení, a být tak chránění o to více. Abyste získali olej, můžete smíchat esenciální oleje ve 100 ml slunečnicového, mandlového nebo jojobového oleje. Zkombinovat můžete hřebíček, eukalyptus nebo citronovou trávu. Za několik minut budete mít hotovo a poté už stačí směs pouze vetřít do pokožky.

Doporučený článek:  Voňavé prádlo zajistí čistá pračka a esenciální oleje

Na terase nebo balkoně pak budou fungovat například levandule. Nezapomeňte si na pokrmy pořídit ochranná víka, která zabrání vniknutí komára k jídlu nebo pití. Koupit si můžete také speciální žárovky, které odpuzují hmyz.

Zdroj: https://www.isabellasclearly.com/blog/natural-insect-repellents-work