Obtížný hmyz lze odehnat přírodními vůněmi

Pokud se rádi vydáváte na procházky do přírody nebo přímo do lesa, je nutné se vyzbrojit prostředky, kterými se budete dobře bránit proti hmyzu. Večerní procházky mohou zkazit komáři, přes den u bazénu vás mohou otravovat včely nebo vosy. I při večerním grilování si chcete užít setkání s přáteli a neřešit hmyz.

Můžete si připravit repelent z levandule

Komáři nebo vosy nemají rádi éterické oleje, kterými si můžete nastříkat oblečení nebo pokožku. Zkuste například levanduli, hřebíček nebo citronovou trávu. K přípravě samotného repelentu budete potřebovat půl sklenice čisté vody, 50–60 kapek éterického oleje podle vlastního uvážení a také rozprašovač. Stačí obě přísady nalít do lahvičky a dobře vše promíchat.

Doporučený článek:  3 koření, která nesmí chybět v jídelníčku žádného seniora: organismus udrží v nejlepší kondici
Zdroj obrázku: Freepik

Nemusíte používat alkohol, ale stačí voda, jen repelent nevydrží tak dlouho. Je nutné ho před každým použitím protřepat, protože voda se s olejem musí spojit. Můžete zkusit také citrusy, protože jejich vůně hmyz odpuzuje. Skvělý je jablečný ocet s citronovou nebo pomerančovou kůrou. Slupky nakrájejte na malé kousky, nalijte na ně ocet a odložte na 10 dní. Nakonec přeceďte a nalijte do rozprašovače. Před každou vycházkou ven si nastříkejte citronovou směs na oblečení. Jestli ho chcete použít přímo na kůži, je nutné ho ještě naředit, abyste předešli podráždění.

Doporučený článek:  Domácí osvěžovač vzduchu může pokaždé vonět jinak. Hotový je během pár minut

Hmyz přitahuje lidský pot a převoněná kosmetika

Jestli chcete hmyz od sebe a svého okolí odpudit, zkuste místo klasické chemické kosmetiky použít šedé mýdlo nebo sprchový gel, který nebude parfémovaný a vhodný například pro alergiky. Nepoužívejte parfém, deodorant ani ovocné lesky na rty, protože hmyz přitahují. Nehodí se ani barevné oblečení, zejména žluté, protože na tuto barvu hmyz hodně letí. Modrá barva jim připomíná vodu, takže je bude odpuzovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jestli nemáte možnost koupit si moskytiéru nebo sítě do oken, při teplých večerech můžete hmyz odehnat přírodními metodami. Jednou z nich je cibule. Stačí ji položit na parapet v ložnici, a budete moci spát s otevřeným oknem, aniž by vás otravovali komáři nebo mouchy. Můžete si zasadit také bylinky – máta, rozmarýn nebo bazalka jsou skvělými odpuzovači otravného hmyzu.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/natural-insect-repellent