Ruličky od toaletního papíru pomohou s uspořádáním různých kabelů v domácnosti

Kabelů máme doma stále více. Jsou to kabely nabíjecí k našemu telefonu a další elektronice, jsou to kabely propojovací, ale třeba také ty, které potřebujeme k rozvodu internetu. Dnes je běžné, že ke každému zařízení je kabel k dispozici, kvůli jednoduché a okamžité instalaci. Kdo ho nevyužije a zároveň ho nechce vyhodit, ten ho často hodí do krabice. Tam se kabely postupně kupí a dochází ke dvěma věcem. Nejenomže se v množství přestáváme vyznávat, ale také dojde k tomu, že se kabely do sebe zamotávají. A jak tomu zabránit?

Doporučený článek:  Sednout si doma v džínách je hazard se zdravím. Co se na oblečení nachází, vyrazí dech

Proč utrácet za zbytečné výrobky?

Je pravdou, že na organizaci různých kabelů dnes existuje celá řada věcí, které se dají objednat jak v Číně, tak u nás v České republice. Vždy ale něco stojí a mnohdy musíme čekat na jejich doručení. I proto je lepší zbytečně neutrácet a využít něco, co má každý doma. Navíc tento pomocník je zcela zdarma. Málokdo ale tuší, že ho najdeme na místě, kterým je toaleta. Toto místo na vykonávání potřeby nabídne onu zajímavou vychytávku, která přijde při organizaci kabelů vhod.

Doporučený článek:  Hypoalergenní plemena nejsou vždy jistota. Nepříjemné příznaky se mohou objevit vždy
Zdroj obrázku: Freepik

Každý kabel má své místo

Na toaletě je řada věcí, ale málokoho by napadlo, že i taková, která pomůže k organizaci kabelů. Ale je tomu skutečně tak. Nejedná se o nic jiného, než klasickou ruličku od toaletního papíru. Jakmile ten spotřebujeme, rulička nemusí končit v koši, ale v krabici s kabely. Stačí ji postavit a přímo do ní smotat vždy jeden konkrétní kus kabelu. Takto pokračovat, až bude krabice plná ruliček. A každá bude obsahovat jeden konkrétní smotaný kabel.

Doporučený článek:  Mléko najde využití při péči o pokožku i domácnost

Snadná organizace a přehled

Tato metoda konečně přinese řád všem drobným kabelům, které doma máme. Nejenomže se přestanou zamotávat, protože má každý své místo. Konečně nebude docházet ani k tomu, že o nich ztratíme přehled. Stačí pohled do ruličky a je přesně vidět, který konkrétní ve které je. To vše jednoduše a hlavně zdarma. Díky věci z toalety, kterou většina lidí vyhazuje.

Zdroj: Life Hacks