Droždí zlepší stav vlasů i pokožky. Přidat ho lze do krému nebo koupele

Balíček droždí můžete použít nejen v kuchyni. Využít ho můžete například při péči o vlasy nebo pleť. Kvasnice slouží také ke snížení chuti k jídlu nebo k léčbě anémie. Trpíte poruchou imunity nebo syndromem dráždivého tračníku? Pomoci může právě droždí, které se vyplatí mít doma v kuchyni. Jaké další využití má a z čeho se kvasnice skládají?

Kvasnice mají spoustu užitečných vlastností

Kvásek je spojovaný většinou pouze s pečivem, ale droždí se může používat také na jiné věci. Kynuté koláče, chleba nebo domácí pizza či langoše nejsou jediným produkty, při kterých se droždí hodí. Kvasnice obsahují vitaminy skupiny B, kromě toho také řadu dalších prvků, které jsou prospěšné pro naše tělo. Jód, chrom nebo bílkoviny jsou také jejich součástí, navíc mají malé množství kalorií.

Doporučený článek:  Citron pomůže lépe usnout a zrelaxovat se do nového dne

V obchodech najdete pivovarské kvasnice i pekařské droždí. Je to stejný typ droždí, takže se nemusíte obávat, že byste koupí něčeho jiného něco pokazili. Kvasnice se dají použít v kosmetice. Můžete si z nich vyrobit domácí krémy, které jsou přírodního původu a navíc nejsou tolik drahé jako ty z obchodů. Jak využít droždí při přípravě kosmetiky?

Zdroj obrázku: Freepik

Droždí můžete přidat do jakéhokoli krému

Kvasnice mohou zlepšit stav vašich vlasů nebo nehtů. Při pravidelném používání se můžete zbavit několika problémů, například vypadávání vlasů nebo lupů. Vlasy budou pevné, lesklé a vyživené. Droždí můžete použít také v případě, že vás trápí nadýmání, cukrovka nebo bolesti svalů. V případě delších potíží ale raději navštivte lékaře.

Doporučený článek:  Ocet usnadní žehlení a vylepší vzhled oblečení

Jak můžete droždí použít? Kvasnicová maska je asi nejznámějším způsobem. Rozpusťte pět gramů droždí v troše mléka, přidat můžete i olivový olej, pokud chcete pokožce dopřát ještě hydrataci. Drožďové koupele jsou také velmi oblíbenou metodou, jak kvasnice používat. Do vody pak můžete přidat také mléko.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-yeast-and-your-body