Domácí léky urychlí léčbu oparu a zmírní nepříjemné příznaky

Herpes, tedy kožní vyrážka, která se nejčastěji vyskytuje v oblasti rtů, nejenže nevypadá esteticky, ale způsobuje i docela nepříjemné příznaky – svědění, bolest a pálení. V lékárně najdete spoustu speciálních přípravků a léků na tento neduh, ale stojí za to připomenout, že existují i domácí prostředky, které vám pomohou se oparu zbavit.

Herpes přenáší jen lidé

Herpes je poměrně časté onemocnění způsobené viry HSV-1 a HSV-2 ze skupiny virů Herpes simplex. Lidé jsou jediným přenašečem herpetické infekce a každý, kdo se s ní alespoň jednou setkal, je jejím nositelem po zbytek svého života. Opary se obvykle objevují na rtech a za několik dní zmizí, mohou se ale vyskytovat i na jiných částech těla.

Doporučený článek:  Při oteklých nohách uleví levandule nebo extrakt z kaštanu

Opary se obvykle léčí dostupnými mastmi, náplastmi a gely. Důležitý je zejména čas, protože čím rychleji zareagujeme, tím větší je šance, že nemocí projdeme šetrněji a rychleji. V případě častých recidiv oparu stojí za zvážení terapie antivirotikem. Konvenční léčba ale není jediný způsob, jak se oparů zbavit. Podívejte se na domácí prostředky, které vám pomohou se nemoci zbavit.

Zdroj obrázku: Freepik

Léčba česnekem nebo droždím

Jedním z nejoblíbenějších způsobů domácí léčby oparů je přikládání kousků česneku nebo cibule na postižená místa. Někdo si opar potírá také medem, protože cibule a česnek mohou dráždit jemnou pokožku, čemuž med zabrání. Můžete si připravit také pastu. Stroužek česneku rozmačkejte, přidejte trochu nakrájené cibule a lžičku medu. Připravenou protizánětlivou pastu naneste na postižená místa a lehce rozetřete.

Doporučený článek:  Správné skladování udrží potraviny dlouho čerstvé, ale především předejde vážným zdravotním potížím

Oblíbený je také obklad z droždí mírně zředěného vodou. Touto mazlavou směsí opar potřete a nechte zaschnout, poté smyjte. Díky vitamínům skupiny B se doba léčby značně zkrátí a zmírní se nepříjemné projevy. Na opar můžete přiložit také použitý sáček zeleného čaje, který jste předtím nechali zmrazit v mrazáku. Na jaře můžete přikládat naklepané listy podbělu lékařského.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/151739