Příjemná sprcha může skončit nečekanými problémy. Tyto chyby dělá mnoho lidí

Bakterie a kvasinky jsou nedílnou součástí našeho života. Když se zpotíme nebo si dáme horkou sprchu, mohou se rychle množit. Pokud navíc použijeme ručník, můžeme mít kvůli kvasinkám nebo bakteriím problémy, které nejsou na první pohled viditelné. Jaké chyby nejčastěji děláme při sprchování?

Některé kvasinky se zdržují jen na vlhkých místech

Kvasinky žijí na našem těle a mnohdy o nich ani nevíme. Často jsou ve vaginální oblasti, kde bývá vlhko a kvasinky mají ideální prostředí na množení se. Svědění, pálení nebo hustý výtok jsou výsledkem jejich nadměrného počtu. Kvasinkové infekce jsou ve většině případů neškodné, ale jsou nepříjemné. Proto je vhodné včas zahájit léčbu.

Doporučený článek:  Řebříček by si měla do zásoby natrhat každá žena. Nepříjemné problémy zázračně zmizí

Nejčastěji se takové problémy vyskytnou při sprchování, protože mnoho lidí dělá chyby, o kterých možná ani netuší. Teplo a vlhko dělají své. Kvasinkám se v tomto prostředí daří, a pokud navíc nosíte úzké oblečení, umělé materiály nebo nechodíte často nazí, kvasinky se mohou rychle množit. Prevencí je každodenní měnění spodního prádla. Pokud budete mít zarudlou kůži, můžete se jednat o reakci na oblečení z umělých materiálů.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvasinky mohou vzniknou i z užívání některých léků

Tělová mléka, krémy, tampony nebo deodoranty mohou poškodit přirozené pH pokožky a tím způsobit podráždění. Stejně jako léky a antibiotika, které užíváte dlouhodobě, mohou mít vliv na kvasinky a jejich množení. Někteří lidé jsou ale náchylnější k infekcím a je potřeba, aby dbali na hygienu o to více.

Doporučený článek:  Mačkání pupínků patří mezi oblíbené řešení akné. Dermatologové ale bijí na poplach

Při sprchování děláme spoustu chyb. Oblékáte si oblečení, když ještě nejste pořádně osušení? Je to chyba, která vás může vést k nepříjemným problémům. Stejně tak jako vlhké oblečení, které dáváte vyprané do skříně. Přitom stačí pouze počkat, až tělo kompletně oschne, a teprve poté se obléknout. Pomoci může ručník, ale dbejte na to, abyste netlačili moc silně, protože citlivá pokožka může trpět. Než si obléknete spodní prádlo, ujistěte se, že nejste mokří.

Zdroj: https://www.bustle.com/life/9-weird-things-you-arent-doing-after-you-shower-but-should-be-55087