Skvrnu od laku na nehty vyčistí aceton, parfém nebo deodorant

Lak na nehty má v koupelně každá žena, která o sebe alespoň trochu dbá a chce vypadat dobře. Díky němu jsou nehty krásné a můžete si sami vytvořit barevné kombinace, jaké se vám líbí. Jak ale vyčistit skvrnu od laku, která se udělá na nábytku, koberci nebo oblečení? Existují jednoduché metody, díky kterým ji snadno odstraníte, aniž byste použili chemické přípravky.

Na koberec a čalounění se hodí aceton

Pokud si nehty ráda lakujete u oblíbeného seriálu, může se stát, že přehlédnete drobnou kapičku na koberci. K čištění použijte 100% aceton, do kterého namočte špinavou část koberce. Položte ručník a zatlačte. Ručník dobře skvrnu absorbuje a brzy budete mít po starostech. Jestli ale aceton nezabere, zkuste použít mycí prostředek.

Doporučený článek:  Na ovocné mušky můžeme nachystat účinnou past
Zdroj obrázku: Freepik

Ten smíchejte s dvěma sklenicemi teplé vody, skvrnu navlhčete nejlépe bílým hadříkem, aby byla dobře vidět a třete tak dlouho, až se kapalina vsákne do koberce. Nakonec koberec vyčistěte studenou vodou a nechte uschnout. Jako první pomoc můžete použít také peroxid vodíku. Ten ale musíte smíchat s vodou v poměru 1 : 1 a nanést ho na skvrnu. Koberec, pokud je to možné, na několik hodin položte na slunce, které si se skvrnou poradí. Nakonec ještě okolí skvrny vysajte ručníkem.

Doporučený článek:  Bílé ložní prádlo vybělíme v pohodlí domova přírodními způsoby

Jak se zbavit laku na nehty z oblečení?

Jestli si nehty lakujete oblečená do svého oblíbeného kousku, je možné, že se na něm dříve či později skvrna od laku na nehty objeví. I v tomto případě ale můžete skvrnu vyčistit. Ihned namočte vatový tamponek do odlakovače nebo acetonu a otřete flíček. Poté oblečení ošetřete pomocí odstraňovače skvrn a dejte klasicky vyprat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud odlakovač nemáte, můžete použít peroxid vodíku, ve kterém také namočte vatový tampon nebo tyčinku a silně třete o skvrnu. Po několika minutách by měla sama zmizet. Pomoci může také deodorant nebo parfém s alkoholem. Ten nastříkejte na skvrnu z krátké vzdálenosti a nakonec lak otřete. Pokud skvrna nezmizí, můžete postup několikrát opakovat.

Zdroj: https://www.thespruce.com/remove-nail-polish-stains-clothes-carpet-upholstery-2147132