Obyčejný prášek z kuchyně najde využití v celé domácnosti. Koupelna i záclony budou zářit čistotou

Máte doma spoustu prášku do pečiva? A víte, že ho nemusíte použít pouze na pečení? Poradí si například se silně špinavými ponožkami, ale ušetří mnoho práce také s bělením záclon. Jeho použití v domácnosti je všestranné a možná budete překvapení, co všechno „prdopeč“ dokáže.

Pomocí prášku vyčistíte spáry i ponožky

Pomocí prášku do pečiva můžete například vyprat silně špinavé ponožky. Stačí smíchat 2 lžičky prášku do pečiva s pastou a litrem vody. Do směsi pak namočte samotné ponožky a nechte je ve směsi celou noc. Poté klasicky vyperte. S práškem snadno vyčistíte také spáry v koupelně. Smíchejte ho s trochou vody, aby vznikla pasta. Pomocí houbičky nebo jemného zubního kartáčku naneste pastu na spáry a nechte půl hodiny působit. Poté je opláchněte vlažnou vodou a otřete vlhkým hadříkem.

Doporučený článek:  Dešťová voda je zdarma, použít lze na různé způsoby

Prášek do pečiva oceníte také v kuchyni při mytí silně znečištěného nádobí. Můžete ho použít na připálené hrnce nebo hrnečky, ze kterých nejde umýt zaschlý čaj. Pomůže také vyčistit nečistoty z cyklistických lahví, které jsou velmi často špatně přístupné pro ruční mytí. Takové nádobí a předměty stačí jen vyplnit horkou vodou a přidat do nich prášek do pečiva. Protřepte a nechte působit 10–‍30 minut.

Zdroj obrázku: Freepik

Prášek vybělí záclony a ubrusy

Prášek do pečiva obsahuje takové složky, které pomohou například vybělit záclony nebo ubrusy. Stačí zašedlé závěsy vložit do velké mísy s teplou vodou, ve které rozpusťte prášek do pečiva. Nechte působit asi třicet minut a poté záclony vyperte jako obvykle. Můžete ho také použít při odstraňování plísní v koupelně nebo na jiných místech.

Doporučený článek:  O svěží domov se postará jedlá soda. Zápach už nebude mít šanci

Do rozprašovače si připravte horkou vodu s práškem do pečiva, zamíchejte a můžete nastříkat na místa, kde se tvoří plíseň. Nechte 15 minut působit a poté setřete. Dávejte si ale pozor při uchovávání směsi, pokud víčko utáhnete, po otevření může bouchnout. Prášek do pečiva si poradí také s ucpanými odpady nebo nepříjemným zápachem, který se dere z ledničky nebo odpadkového koše.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/kitchens/clean-with-baking-soda