Ucpaný odtok pomůže uvolnit jedlá soda, ocet nebo citron

Zápach vycházející ze dřezu není příjemný a může účinně pohřbít naši touhu vařit a trávit čas v kuchyni. Není to však ojedinělý problém. Způsobují to zbytky potravin, odpadu a bakterií, které se nacházejí v potrubí. Nepříjemného zápachu se však můžete snadno zbavit.

Prevence je nejdůležitější

Tak jako to platí při všem, i zde je mnohem snazší problému předcházet než ho začít řešit. Proto je jedním z nejdůležitějších a nejúčinnějších způsobů, jak zabránit zápachu z potrubí, správná péče o jeho čistotu a pravidelnou dezinfekci. Při takových činnostech vždy raději sáhněte po levnějších a ekologičtějších řešeních. Překvapí vás, jak jednoduše si s tímto problémem poradíte s věcmi, které už máte určitě doma.

Doporučený článek:  Léky je třeba skladovat správně. Jedině pak mohou skutečně účinkovat a nezpůsobit ještě větší problémy

Existuje několik jednoduchých domácích způsobů, jak bojovat proti nepříjemnému zápachu z potrubí. Jedním z nejúčinnějších je použití jedlé sody, kterou nalijte do umyvadla a poté zalijte octem. Po několika minutách směs zalijte vařící vodou z konvice. Směs sody, octa a vody vyčistí potrubí a odstraní nepříjemný zápach.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl a citron

Kombinaci sody s octem můžete také nahradit solí s citrónem. Sůl nasypte do odtoku a zalijte citrónovou šťávou. Po 20 minutách působení zalijte vařící vodou. Dalším překvapujícím způsobem, jak se zbavit nepříjemného zápachu z potrubí, je použití tablety na praní oděvů.

Doporučený článek:  S ucpaným odtokem si poradí domácí prostředky i osvědčená chemie

Stačí, když ji položíte do dřezu a zaléváte vařící vodou, dokud se nerozpustí. Je však třeba si uvědomit, že tento způsob není tak ekologický a bezpečný pro životní prostředí jako předchozí metody. Všechny tyto způsoby pomáhají efektivně se zbavit nepříjemných pachů, ale často jen na chvíli. V některých případech bude ucpané potrubí potřebovat silnější pomoc.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/10-ways-to-get-rid-of-that-awful-smell-in-your-kitchen-sink-223627