Okolo koček koluje řada mýtů. Přitom vůbec nejsou chladné, ke svému páníčkovi chovají hluboké city

Všichni milovníci koček tu svou znají naprosto perfektně. Snadno tak mohou říci, co jejich mazlíček zrovna potřebuje. Ohledně koček koluje spousta mýtů, mnoho lidí si totiž myslí, že nemají žádné city, nemohou se upnout na jednoho člověka nebo potřebují volnost, jinak by doma zemřely. Není to ale pravda. Kočky se umí dobře chovat, navíc se umí také omluvit a svým majitelům dávají najevo svou lásku.

Kočky nejsou chladné, jsou své

Kočky jsou zvířata, která jsou vznešená. Už v dávných dobách je lidé uctívali, a není proto divu, že jsou dnes jedněmi z nejoblíbenějších domácích mazlíčků na celém světě. Jdou dokonce vycvičit, stejně jako psi, ale chce to hodně času a trpělivosti. Pokud se vám takový kousek povede, rozhodně máte být na co pyšní. Kočky se hodně často se psy srovnávají, hlavně z hlediska jejich chování nejen ke svému majiteli, ale také k ostatním členům domácnosti.

Doporučený článek:  Bzučení komárů souvisí s pohybem jejich křídly. Krev pijí pouze samice

Kočky jsou totiž jasnými královnami celé domácnosti. Říká se, že kočka nebydlí u lidí, ale je tomu přesně naopak. Vidět můžete domácnosti, ve kterých má kočka hlavní slovo. Lidé se je snaží naučit, že nesmí skákat na gauč nebo na stůl. Ve vaší přítomnosti tak možná dělat nebudou, ale jakmile se zavřou dveře, poruší všechna pravidla. Jsou prostě své a takové už zůstanou.

Zdroj obrázku: Freepik

Není pravda, že kočky nemají city

Spekuluje se také o tom, jestli kočky chovají ke svým majitelům city, stejně jako psi, kteří jsou svým pánům naprosto oddaní. Pokud poznáte, jak se kočka chová a jak při tom vypadá, můžete snadno odhadnout, jaký bude její další krok. Kočka se někdy může chovat zlomyslně, ale vyplatí se přijít na kloub tomu, proč tomu tak je. Dělá to totiž z jasného důvodu, nikdy to není bezdůvodně.

Doporučený článek:  Některá psí plemena nejsou vhodná pro rodiny s dětmi

Kočky se dokonce mohou cítit provinile, pokud něco provedou. Většinou se jejich chování řídí instinktem, ale snaží se s námi také komunikovat. Sice nedokážou rozlišit dobrou věc od té špatné, ale umí číst naše emoce. Pokud budete nervózní, budou se vám vyhýbat, protože budou tušit, že můžete vybouchnout a křičet. Naopak po uklidnění k vám rády přijdou se pomazlit.

Zdroj: https://www.petplace.com/article/cats/pet-behavior-training/cat-behavior-training/how-do-cats-communicate-with-humans/