Orchideje mohou zdobit i záhony na zahradě

Orchideje jsou překrásné rostliny, které se často objevují v domácnostech, ale i na zahradách. Péče o ně není složitá, ale musí mít zajištěné odpovídající podmínky. Jen pak se vám odvděčí krásnými květy. Pro některé druhy orchidejí je pěstování na zahradě přímo ideální. Nejlepší je sázet je ven přímo v květináčích, protože na podzim je třeba rostliny vykopat a přenést do teplé místnosti.

Plejonka potřebuje kyselou půdu

Na pěstování v záhonu se skvěle hodí plejonka. Je to orchidej, která pochází z horských oblastí Číny a ze svahů Himalájí. Potěší svým charakteristickým vzhledem s úzkými špičatými okvětními lístky a střapatým středem, a proto je oblíbeným druhem k výsadbě do záhonů. Brzy na jaře vyraší z hlíz těchto orchidejí červené, žluté a růžové výhonky.

Doporučený článek:  Sváteční menu nemusí být těžké na trávení, připravit lze i v odlehčené verzi

Nejsou přizpůsobené nízkým teplotám, proto je nejlepší vysadit je na zahradu kolem května. Vyžadují mírně kyselou půdu s přídavkem štěrku a kompostu. Stanoviště by mělo být zastíněné a chráněné před větrem. Zalévat je budete muset dvakrát týdně, v horkých dnech dokonce denně. Než se objeví první mrazíky, přeneste hlízy domů, jinak uhynou.

Zdroj obrázku: Freepik

Prstnatec je náročný na zálivku

Další orchidejí vhodnou na záhony je prstnatec májový. Je to orchidej, která se přirozeně vyskytuje na vlhkých loukách. Má široké, sytě zelené listy a dosahuje výšky až 60 centimetrů. Na jednom výhonu má asi 30 drobných fialových květů. Rostlina může být venku od května do července. Potřebuje úrodný a vlhký substrát a systematické zavlažování. Ke hnojení používejte speciální hnojivo přizpůsobené potřebám těchto rostlin.

Doporučený článek:  5 způsobů, jak doma bojovat s plísní

Poslední orchidejí vhodnou na záhony je orchidej vzpřímená. Pochází z Asie a její popularita je daná tím, že rychle roste a snadno kvete. Dosahuje výšky až 50 centimetrů a její květy jsou růžové, fialové nebo bílé. Potřebuje zastíněné místo a humózní, dobře propustnou půdu, která by měla být vždy mírně vlhká.

Zdroj: http://everything-orchids.com/outdoor-orchids