Trápí vás při procházce studené nohy? Zjistěte, jak je chránit před chladem

Zimní turistika je krásná a uvidíte si ní nádherně zasněžené krajiny. Velkým rizikem jsou ovšem studené nohy, které nepotěší nikoho z nás. Jistě také často ukončujete procházku nebo výlet během chladných měsíců, protože již zimou necítíte nohy. To je velká škoda a rozhodně se nejedná o příjemný pocit. Máme pro vás efektivní triky a návod, jak si s touto nepříjemností poradit.

Chladné zimy jsou pro nás běžné

V Evropě jsou nízké zimní teploty velmi běžné a často si užíváme také sněhu a ledu. Nohy jsou jednou z částí těla, které nejrychleji ztrácejí teplo, a máme s nimi nejvíce potíží během chladných měsíců v roce. Mnoho z nás si pořizuje speciální vložky, které mají pomoci, ale bohužel nefungují. Naštěstí existuje jednoduchá metoda, kterou můžete využít. Nic tradičního ovšem nečekejte.

Doporučený článek:  9 tipů na levné a pohodlné cestování letadlem

Jak využít zateplení auta pro vlastní pohodlí?

Metoda je velmi jednoduchá, ale budete k ní potřebovat trochu netradiční předmět. Máte-li auto, jistě používáte aluminiovou clonu na čelní sklo auta proti námraze a slunci. Jde o velmi užitečný produkt, který vás ochrání během léta i zimy. Dokáže chránit auto před přehřátím, ale také před zbytečnou námrazou během zimy, takže nemusíte každé ráno škrabat celé čelní sklo. Překvapivě vám ale tento produkt může pomoci také proti studeným nohám.

Doporučený článek:  Díky jedinému tlačítku bude klimatizace v autě fungovat mnohem lépe. Málokdo o něm však ví

Speciální vložky do bot

Materiál clony na čelní sklo vám skvěle poslouží jako vložky do bot. Musíte si je z ní ale pochopitelně sami vyrobit. Začněte odstraněním původních vložek z bot, které následně použijete jako šablonu pro nové vložky. Tepelnou clonu rozložte na stůl nebo podlahu a přiložte k ní původní vložky z bot, které nosíte během zimy.

Označte si jejich tvar fixem kolem šablony a vystřihněte je nůžkami. Zasuňte nové vložky do bot pod originální vložky. Budou skvěle fungovat jako tepelná izolace a vám bude konečně teplo i ve velké zimě a při dlouhých procházkách. Uvidíte, že nyní vás již sníh a mráz jen tak nevyděsí. Je to přitom velmi jednoduché a aluminiová clona není ani drahá.

Zdroj: https://www.verywellfit.com/ways-to-keep-feet-warm-cold-weather-walk-3435230