Ušetřete si nervy při balení na dovolenou! Zkuste následující tipy!

Balení zavazadel je pro mnohé z nás velice stresující. Snažíme se, abychom nezapomněli něco důležitého, neustále všechno kontrolujeme znovu a znovu. Není divu, že při balení zavazadel může dojít k nejedné hádce. Nabízíme seznam jednoduchých triků, které můžete využít a tento stres co nejvíce minimalizovat.

Boty a opasky

Boty zabírají v zavazadle velmi mnoho místa (pokud se nejedná o sandály nebo žabky). Myslete kreativně. Do bot můžete vložit různé drobné předměty, jako jsou například nabíječky na telefon, tablet, malá kosmetika, doplňky nebo třeba ponožky. Díky tomu ušetříte spoustu místa a navíc své drobnosti snadno najdete.

Doporučený článek:  Jak na nepříjemný zápach a vlhkost v automobilu

Oblečte si to, co zabírá nejvíce místa

Teplou bundu raději kolem pasu, než do kufru, který je přeplněný a nejde zapnout. Je asi nepředstavitelné jet na dovolenou v těžkých botách, nicméně pokud je na místě chcete, obujte si je již na cestu. Totéž se týká klobouků.

Plastové sáčky a tašky

Plastové tašky oceníte nejen při balení se nazpět, ale také v obchodech v místě destinace. Jsou skladné, nic neváží a vejde se do nich hodně. Můžete do nich balit špinavé oblečení, využít je jako odpadkový koš (například na tříděný odpad) nebo zabalení suvenýrů či špinavých bot. Do sáčku zase zabalte všechny předměty, které mohou vytéct nebo obarvit ostatní.

Doporučený článek:  Zimní dovolenou se vyplatí dobře naplánovat. Užijeme si ji pak bez starostí

Srolujte oblečení

Poskládané oblečení je velmi jednoduchou variantou – jednoduše jak jste je vyndali ze skříně, tak je vložíte do kufru nicméně, pokud je srolujete do válečků, zaberou méně místa a navíc se při cestě tolik nepokrčí. Také při vyndávání věcí z kufru oceníte to, že se vám nebudou jednotlivé kusy oblečení vrstvit na sebe a jednoduše je vytáhnete, aniž byste narušili srovnanost ostatního oblečení.

Zajistěte břitvu

Mnozí k holení stále ještě používají břitvu. V případě nehody byste mohli přijít o oblíbené oblečení. Pokud tomu chcete zabránit, připojte ke strojku sponku na papír. Udržuje žiletky v bezpečné vzdálenosti od ostatních věcí v kufru.

Doporučený článek:  Pokud nechcete, aby po dovolené byla vaše dovolená prázdná, začněte cestovat jinak, než jste byli doposud zvyklí