Otvor v trubici vysavače předchází přehřátí motoru spotřebiče

Pravděpodobně si toho všiml už každý z nás, ale sotva někdo ví, k čemu to ve skutečnosti je. Mluvíme o uzavíratelném otvoru, který se nachází téměř v každé trubici z vysavače. Ukazuje se, že tato malá díra nás může chránit před vznikem nadbytečných nákladů.

Pravidelné vysávání

Vysávání je jednou z těch domácích činností, které umožňují udržovat čistotu a řád našich podlah. Díky vysavači se zbavíme prachu, drobků a dalších věcí, které na podlaze nemají co dělat. Pravidelné vysávání nám pomáhá udržovat čistou domácnost, a proto vysáváme velmi často. To však může vést k rychlému opotřebení spotřebiče.

Doporučený článek:  Moderní auta jsou plná různých funkcí a technologií. Řadu z nich řidiči proklínají

Stále více lidí se rozhoduje pro robotické vysavače, které vypadají jako vesmírná loď. V převaze však stále zůstávají klasické vysavače, které známe již dlouho. Přestože se technologie domácích spotřebičů každý rok výrazně vyvíjí, v potrubích vysavačů je stále malý uzavíratelný otvor. Je tak běžný, že se sotva někdo diví, k čemu vlastně je.

Zdroj obrázku: Freepik

Záhadný otvor

Většina lidí používá otvor v trubce vysavače k ​​regulaci sacího výkonu a ve skutečnosti je to dobrá funkce. Avšak původně byl tento otvor určen k něčemu jinému. Designéři vysavačů vytvořili tento otvor k tomu, aby se minimalizovalo riziko přehřátí motoru vysavače, což může vést k jeho spálení. Spálení motoru se může stát neopravitelnou záležitostí a je pravděpodobné, že se budete muset se svým vysavačem rozloučit.

Doporučený článek:  Okolo koček koluje řada mýtů, které se skutečnou osobností malé šelmy nemají nic společného

Pokud bohužel vysavač vtáhne větší věc, která uvízne v trubici, tlak v něm se začne zvyšovat, a tak se motor může začít přehřívat. Otevřeme-li otvor, tlak se sníží a po vypnutí vysavače vyndáme předmět z hadice a nedovolíme, aby se zařízení přehřálo. Díky tomu nevzniknou dodatečné náklady spojené s výměnou rozbitého vysavače za nový.

Zdroj: https://craftsyhacks.com/vacuuming-hacks/