Utrácet za drahé čisticí prostředky je plýtvání penězi. Mnohem lepší službu prokáže známá kyselina

Pokud máte rádi čistou domácnost, určitě u vás budou čističe všeho druhu. Jeden na okna, druhý na podlahu, třetí na nábytek. Věděli jste ale, že se stačí podívat doma do spíže? Tam najdete mnoho produktů, které vám pomohou vyčistit domácnost, jsou levné a navíc neškodí životnímu prostředí.

Pomocí domácích produktů se zbavíte mnoha nečistot

Největším strašákem domácnosti jsou vodní kámen a také rez, která se začne objevovat již po několika měsících používání daného zařízení. Pokud nevíte, jak na ně, poradíme domácí čističe, které fungují, jsou levné a nepotřebujete jich mnoho. Navíc je najdete doma v kuchyni. Prvním z nich je ocet. Je to skvělý pomocník, co se týče odstraňování vodního kamene a rzi. Jeho využití je ale mnohem širší.

Doporučený článek:  O svěží domov se postará jedlá soda. Zápach už nebude mít šanci

Kování nebude díky jeho čisticí síle poškozené, nemusíte se ani bát, pokud máte doma děti. Koupelnu můžete uklidit pomocí roztoku octa a vody, ale využijete ho také v kuchyni, a nemyslíme tím na vaření. Pracovní deska se bude lesknout, stejně tak zanesená trouba nebo mikrovlnka. Mezi další pomocníky patří jedlá soda, prášek do pečiva nebo kyselina citronová.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se pomocí octa zbavit vodního kamene

Vodní kámen se objevuje velmi často. Stačí párkrát zapomenout vyčistit baterii po sprchování nebo koupeli a objeví se hned, jak je to možné. Navíc na něj mnohdy neplatí chemické čisticí prostředky – některé ho ještě více zviditelní. Pokud se chcete vodního kamene zbavit, použijte ocet. Pokud se rozhodnete zbavit se ho na kohoutku, vezměte si jednorázovou rukavici a odstřihněte z ní jeden prst.

Doporučený článek:  Domácí tablety do myčky šetří peníze i přírodu. Využít je lze i netradičně

Do něj nalijte ocet a dejte na kohoutek tak, aby byl ponořený v octu. Nechte 20 minut působit a poté opláchněte čistou vodou. Pokud tento způsob nebude fungovat, můžete postup opakovat. Jestli jste vodní kámen dlouho neodstraňovali, je možné, že to bude trvat trochu déle, ale efekt je zaručený. Vaše koupelna se bude lesknout jako zrcadlo. Ocet můžete využít také na čištění toalety.

Zdroj: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/ss/slideshow-guide-to-natural-cleaning