Past z piva a ústní vody zbaví domov a zahradu komárů

Komáři jsou hmyz, který vylézá v hojném počtu právě na jaře. Díky teplejšímu počasí a grilování na balkonech a terasách se mu dostává možnost, jak lidem otravovat život. První komáři se mohou objevit už v dubnu, nejvíce jich ale uvidíte v teplejších měsících. Relaxace a odpočinek na zahradě tak můžou být velkým bojem s tímto hmyzem.

Komáři nejsou pouze u vody

Komárů najdete po celém světě desítky druhů. Jsou nepříjemní svým bzučením, ale také tím, že bodají – snadno pak mohou přenést různé nemoci. Jestliže ale víte, jak na ně, máte vyhráno, protože se jich můžete zbavit nejen venku, ale také v bytě, kam je láká večerní světlo. Milují vydatný déšť, proto je hodně vidíte po záplavách nebo povodních. Horké dny jsou pro ně jako stvořené, protože na vás budou číhat u vody, mohou ale přežít také v mnohem horších podmínkách.

Doporučený článek:  Do myčky nepatří litinové nádobí, vařečky ani ostré nože
Zdroj obrázku: Pixabay

Komáři se živí lidskou krvi. Díky živinám z ní mohou rychle naklást desítky vajec, ze kterých se líhnou larvy. Samci nejsou tak škodliví jako samice – pijí pouze nektar a musí oplodnit vajíčka. Tím jejich funkce na světě končí a hynou. Samice jsou ale otravné a můžete pocítit jejich bodnutí. Komáří dokážou znepříjemnit každý pobyt venku.

Zkuste past z piva a ústní vody

Jak je vyhnat z bytu nebo zahrady? Je to velmi jednoduché. Můžete k tomu použít domácí prostředky, jako je ústní voda neb pivo. Past pak stačí umístit na vhodné místo a můžete se těšit z toho, že se komáři nachytají. Smíchejte půl sklenice piva a půl sklenice ústní vody, přidejte lžičku sušeného droždí a zamíchejte důkladně, aby vznikla směs.

Doporučený článek:  Duben je ideální pro sběr kopřiv. Připravit lze šťávu nebo oblíbený čaj

Tu nalijte do lahvičky s atomizérem a nastříkejte na balkon nebo terasu. Účinných pastí na komáry ale najdete na internetu mnohem více – nejen z piva, ale také dalších prostředků, které najdete doma. Pivo byste neměli používat čerstvé, ale raději ho několik dní předem otevřete.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Repel-Insects-With-Beer