Opakovaně použitelný toaletní papír budí rozpaky. Jeho používání má smysl z několika důvodů

Už několik let slyšíme o tom, že bychom měli začít šetřit. A to nejen penězi, ale také vodou, plynem, elektřinou i domácími potřebami, které běžně používáme. Mezi takové patří i toaletní papír. Je ale možné ho vymyslet z takových materiálů, které můžeme vyprat a znovu používat? Je hygienické používat toaletní papír znovu a znovu?

Jednorázový výrobek můžete snadno nahradit

Nejedná se pouze o toaletní papír, nahradit se dá mnoho věcí tak, abyste je mohli vyprat a znovu použít. Toaletní papír je ale věc, která se používá na hodně intimní místa a naskýtá se tak spousta otázek, jestli je vůbec vhodné ho používat vícekrát. Už v minulosti nastala doba, kdy toaletní papír prostě nebyl a čekaly se na něj dlouhé fronty. Dnes je sice k dostání ve spoustě variantách, i tak je ale dobré přemýšlet o tom, jak přírodě ulehčit.

Doporučený článek:  Myčku na nádobí vyčistíme i pomocí domácích prostředků

Kdo jako první promluvil o opakovaně použitelném toaletním papíru? Celulóza je dnes čím dál dražší, a proto se výrobci snaží přijít na to, jak z toaletního papíru udělat zboží, které bude nejen snadno dostupné, ale také se bude moci dát opakovaně použít. Ekologické řešení by mohlo zachránit mnoho domácností, které se perou se svými příjmy. Nejde ale jen o peníze, opakovaným používáním šetříte hlavně přírodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro ženy menstruační kalíšky nebo kalhotky

Už několik let jsou na trhu speciální produkty pro ženy, které jim usnadňují životy. Menstruační kalíšky nebo kalhotky jsou jedny z věcí, které jsou opakovaně použitelné a ušetří nejen odpad ale také peníze. Jsou to pohodlné pomůcky, které nahradily jednorázové vložky a tampony. Toaletní papír by byl pouze kousek látky, který by se opakovaně pral – stejný princip najdete také u klasických plen.

Doporučený článek:  Po aspirinu sahají lidé stále častěji. Chřipka už není ten hlavní důvod

Toaletní papír si pak můžete vyrobit sami podle toho, jakou doma máte látku. Můžete si tak ušít různé vzory toaletního papíru, který pak můžete používat jako klasický. Používejte ho však jen na utření po vymočení. Toaletní látkový papír je ekologický a bezpečný, pro mnohé ale bude velmi těžké přijmout takovou novinku.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/reusable-toilet-paper