Pavouky z domu vyžene čistota a prostředky, které jim pobyt znepříjemní

Máte doma spoustu pavouků, kterých se nemůžete zbavit? Je sice pravda, že pavouci přinášejí štěstí, ale mít jich plný dům také není nic dobrého. Některé odrazuje jejich vzhled, ale druhy, které se vyskytují u nás, nejsou člověku nebezpečné. Pavouky můžete snadno odstranit, aniž byste jim ublížili. Poradíme, jak na to a jak preventivně uklízet, aby se u vás neobjevovali.

Proč jsou v bytech a domech pavouci?

Pavouky najdete všude. Zejména se objevují ve sklepech a místnostech, kde se nikdo dlouho nepohybuje. Výjimkou ale nejsou ani interiéry aut nebo jiných dopravních prostředků. Někdy si dokonce řeknete, jak se tady pavouk mohl objevit? Najdete je na každém kroku. Kolikrát jste šli lesní cestou a přes obličej vás zašimrala pavučina? Určitě jste to zažili. Není to zrovna příjemný pocit, ale jemné pavučiny prostě neuvidíte.

Doporučený článek:  Štěnice se dobře skrývají, zlikvidovat je pomůže speciální postřik

Domácnosti jsou místa, kde se pavouci mohou snadno ukrýt před ošklivým počasím. Živí se hlavně hmyzem, které se vyskytuje v domácnost, takže vás pavouk zbaví komárů, much nebo blech či molů. Je tedy na vás, jestli se jich chcete opravdu zbavit. Mnoho lidí má z pavouků fobii a jejich odstranění by měli nechat na někom jiném.

Zdroj obrázku: Freepik

Udržujte doma pořádek

Udržujte svůj domov uklizený, protože pavouci jdou především po jídle, takže je nutné pravidelně uklízet. V kuchyni nesmí zůstat žádné drobečky, zeleninu a ovoce uklízejte do lednice. Nenechávejte na stole žádné lahůdky, které by mohly pavouky nalákat. Vynášejte odpadkový koš a nezapomeňte na to, že pokud pavoukovi zničíte jeho pavučinu, rychle si udělá novou.

Doporučený článek:  Přírodní prostředky se postarají o čistotu celé domácnosti

Pavouci se dovnitř dostanou mezírkami v oknech nebo dveřích. Na jejich odpuzení můžete použít citrusový nebo mátový olej, který zřeďte vodou a nalijte do rozprašovače. Nastříkejte na místa, kde si myslíte, že se objeví pavouci. Doma si můžete zasadit mátu a tu dát na okno – odpuzuje veškerý hmyz včetně pavouků.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/