Perlivá voda osvěží i celou domácnost. Nečistoty nebudou mít šanci a pomůže také s vařením

Perlivá voda vás nemusí jen osvěžit v parném létě. Ukázalo se, že ji můžete využít i jinak. A nemusí to být nutně v kuchyni. Funguje totiž jako čisticí prostředek nebo ji použijte jako kondicionér na květiny. Koukněte se na její účinky, které můžete využít v celé domácnosti.

Perlivá voda se bude hodit nejen k dobrému obědu

Palačinky budou díky perlivé vodě nadýchané, a tak ji můžete použít právě při jejich smažení a pečení. Kromě vaření ji ale využijete také na jiné činnosti. Hodí se zejména pro pokojové rostliny, kterým perlivou vodou dodáte spoustu živin, které potřebují. Díky ní budou krásně růst a platí to zejména pro ty, které musíte zasadit do kyselé půdy. Sem patří například orchideje nebo vřesy.

Doporučený článek:  Sladké plody nejsou vše, co třešně nabízí. Jejich stonky přináší unikátní účinky na zdraví

S perlivou vodou pak snadno odstraníte také skvrny na oblečení. Bude to mnohem šetrnější metoda než použití chemických přípravků. Špinavé místo na oblečení stačí pokropit perlivou vodou a skvrny otřít. Metoda funguje velmi dobře ve většině případů. Můžete s ní snadno odstranit také skvrny od vína. I jako čisticí prostředek bude perlivá voda fungovat skvěle.

Zdroj obrázku: Freepik

Perlivou vodou k čistší domácnosti

Perlivá voda pomůže například s rezavými šrouby. Jestli máte potíže s jejich vyšroubováním, zalijte je vodou a několik minut počkejte. Díky tomu, že perlivá voda obsahuje plyn, bude nápoj na rez působit, a tím pádem půjdou šrouby lépe vyšroubovat. Určitě se vám také stalo, že jste připálili nějaké jídlo. I s takovým případem si poradí perlivá voda.

Doporučený článek:  Tipy, jak chránit své věci před zloději na hotelovém pokoji

Stačí do připálených hrnců nalít právě tuto vodu a dát stranou. Oxid uhličitý, který obsahuje, dokáže změkčit zbytky jídel, a tím pádem půjdou lépe odstranit. Pomoci může také v případě, že budete čistit hrnky, ve kterých zbyde sediment po čaji nebo kávě. Ten se velmi těžko odstraňuje, a proto je tu na pomoc perlivá voda. Díky ní se sediment snadno absorbuje.

Zdroj: https://www.electrodry.com.au/news-blog/8-amazing-cleaning-uses-for-soda-water/