Mnoho páníčků krmí svého mazlíčka špatně. Stanovit ideální stravu může být oříšek

Jestli plánujete pořídit si pejska, určitě si kladete otázku, kolikrát denně ho krmit. Na tom se bohužel neshodnou ani odborníci. Jedni radí, že stačí jednou denně, jiní zase doporučují krmit dvakrát nebo třikrát, podle toho, jak často pejska venčíte. Počet krmení záleží také na věku psa, jeho velikosti a životním stylu. Dbejte na to, aby pes nebyl krmen hodně, protože obezita je život ohrožující stav, a dostat psa na původní váhu bývá těžký oříšek.

Nejčastěji se krmí štěňata, která potřebují živiny k růstu

Štěňata se krmí nejčastěji. Kromě mateřského mléka jim po třech týdnech života můžete začít podávat tuhou stravu. Na začátku je můžete krmit až šestkrát denně, postupně frekvenci snižujte. Od osmi týdnů věku by měli mazlíčci dostávat jídlo třikrát denně a po sedmém měsíci věku mohou být štěňata krmena jako dospělí psi. Jak ale správně krmit psa?

Doporučený článek:  Moderní auta jsou plná různých funkcí a technologií. Řadu z nich řidiči proklínají

Všechno závisí na tom, jak je pes velký a kolik má fyzické aktivity. Fyzicky aktivní psi toho sežerou mnohem více než typický gaučový pes. Někteří z nich se tak musí krmit i čtyřikrát denně – to se týká hlavně psů ve výcviku například pro policii. Velká plemena psů můžete krmit jednou nebo dvakrát denně. Většina majitelů se uchyluje ke kombinaci ranního a večerního krmení. Důležité je krmit psa pravidelně, aby si zvířata zvykla a neměla zažívací problémy.

Zdroj obrázku: Freepik

Je rozdíl krmit velké plemeno a malého jezevčíka

Frekvence krmení ale nezávisí jen na tom, jak je pes aktivní. Jestli máte doma ovčáka, tak jistě víte, že bude žrát více než malý jorkšír nebo jezevčík. Malí psi navíc mají rychlejší metabolismus a potřebují více kalorií, proto je vhodné je krmit častěji. Jestli máte psa ve výcviku, je nutné myslet na to, že je dobré ho krmit nějakou dobu před cvičením nebo po něm, nejlépe počkat alespoň dvě hodiny, aby se mu nepřitížilo.

Doporučený článek:  Mokré listí představuje riziko pro chodce i řidiče

Problémem mohou být již obézní psi. Takoví musí mít speciálně upravenou stravu a také se jim musí přidat pohyb. Některé kliniky mají k dispozici například běhací pás pro psy, na kterém se znovu učí chodit a zrychlovat. Tím hubnou, a pokud se přidá ještě dietní strava, budou na dobré cestě vrátit se na zdravou váhu. Pro obézní psy je lepší, pokud budou dostávat menší porce, ale častěji.

Zdroj: https://vcahospitals.com/know-your-pet/feeding-times-and-frequency-for-your-dog