Imunitu čeká na podzim mnoho výzev. Pikantní lektvar odežene všechny nemoci pryč

Podzimní počasí přináší hodně výzev. Nachlazení a chřipka se mohou objevit kdykoli, neustále někdo okolo nás smrká a kýchá. Naštěstí nemusíme hned sahat po chemických lécích a suplementech k posílení imunity. Stačí nám zajít do komory a vytáhnout dvě ingredience.

V hlavní roli bobkový list a hřebíček

Nápoj z těchto dvou surovin je skvělý k posílení těla a usnadňuje zotavení po různých podzimních chorobách. Tato dvě známá koření tedy nemusí sloužit jen jako dochucovadla polévek, omáček a v případě hřebíčku i dezertů. Jejich kombinace má mnoho pozitivních účinků nejen na zkrocení infekcí, ale také pro následné posílení imunity. Proto je dobré pít tento nápoj v období zvýšených virových a bakteriálních onemocnění.

Doporučený článek:  Semišové boty jsou nadčasové, správná péče udrží jejich krásný vzhled

Za skvělé účinky mohou cenné látky, které bobkový list a hřebíček přináší. Bobkový list obsahuje cineol, geraniol a terpeny, tyto látky mají protizánětlivé a uklidňující účinky. Kromě toho pomáhají zbavit se toxinů, takže ulehčí našim ledvinám a játrům. Také napomáhají regulovat trávicí systém a stimulovat chuť k jídlu. Hřebíček zase obsahuje eugenol, což je látka považovaná za přírodní antibiotikum. Zabíjí bakterie a neutralizuje viry, má dokonce analgetické účinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava nápoje z bobkového listu a hřebíčku

Příprava tohoto nápoje je opravdu jednoduchá a zvládne ji každý. Stačí, když dva bobkové listy zalijete 300 mililitry vody a přivedete k varu. Nechte povařit pět minut, poté vypněte oheň, přidejte tři hřebíčky a zakryjte poklicí. Nechte 15 minut odpočívat a následně můžete pít. Nápoj pijte alespoň dvakrát denně několik dní.

Doporučený článek:  Kávová sedlina jako odpad jenom vypadá. V kosmetice dokáže hotové zázraky

Nálev můžete použít nejen vnitřně. Externě vám může pomoci při léčbě zánětu kůže včetně akné a také v případě výskytu bolesti svalů a kloubů. V případě, že vás opravdu bolí svaly a klouby, což se většinou děje při změně počasí, uvařte roztok stejně jako k pití a ještě teplý natírejte na bolavá místa. Ta je potom dobré zakrýt a udržovat v teple pro lepší účinek.

Zdroj: https://9jafoods.com/benefits-of-bay-leaves-and-cloves/