Pití kávy v určitou hodinu zaručí příval energie a nejlepší účinky. A nabízí mnohem víc

Kávu miluje mnoho z nás a nedokážeme si představit život bez tohoto horkého nápoje. Má nejen lahodnou chuť a krásnou vůni, ale díky kofeinu také povzbuzující účinky. Podívejme se, kdy byste měli pít kávu, pokud si chcete užít největšího přílivu nové energie do žil. Vědci zjistili, že existuje ideální čas na kávu.

Káva je zdravá

Někteří si myslí, že je káva zdravá. Jiní si myslí přesný opak. Pravda leží někde uprostřed. Tajemstvím je správné dávkování. Při přiměřené konzumaci kávy rozhodně svému zdraví neuškodíte, právě naopak. Káva podporuje zdraví jater a snižuje riziko cirhózy. Pití jediného šálku denně může snížit riziko tohoto onemocnění o 22 %, dvou šálků o 43 %, tří šálků o 57 % a čtyř šálků o 65 %.

Doporučený článek:  Sladká svačinka, kterou si můžeme dopřát bez výčitek: maďarské švestky udrží trávení v harmonii

Podle odborných výzkumů pití kávy zlepšuje činnost kardiovaskulárního systému. Lidé, kteří si dopřejí tři nebo čtyři šálky denně, mají o 19 % nižší riziko srdečních onemocnění, včetně infarktu. Zdravotní riziko nastává, jakmile pijete 6 a více šálků denně. To může zdraví nenávratně poškodit a naopak vést ke kardiovaskulárním i dalším onemocněním.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší čas pro vynikající šálek hřejivého nápoje

Hodně lidí pije kávu pro její chuť nebo aroma, ale pro jiné jde o spolehlivý zdroj energie. Účinky kofeinu někdy nemusíte vůbec pocítit. Možná to bude tím, že pijete kávu ve špatném čase. Jakmile zvolíte správný čas pro svůj oblíbený nápoj, dočkáte se efektivního účinku. Vědci se tímto problémem zabývali a přišli s jasnou dobou, během které byste si měli dopřát šálek kávy.

Doporučený článek:  Artyčok je bohatý na vitamíny, antioxidanty i vlákninu

Podle odborného algoritmu byste si měli konzumaci kávy dobře naplánovat, jestli z ní chcete vyždímat maximum energie. Podle něj se zvyšuje účinnost kofeinu o celých 64 %, což je hodnota, kterou na sobě zaručeně poznáte. Tento algoritmus se zabývá jednotlivci a dokáže stanovit dokonalý čas pro kávu každého z nás. Bohužel neexistuje žádný obecný čas, protože každý jsme jiný.

Zdroj: https://www.inc.com/minda-zetlin/coffee-consumption-health-benefits-correct-amount-uma-maidoo-harvard.html, https://www.inverse.com/mind-body/science-reveals-the-perfect-time-to-drink-coffee-for-a-healthy-metabolism, https://www.inc.com/geoffrey-james/scientists-just-discovered-best-time-of-day-to-drink-your-first-cup-of-coffee.html, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK202224/, https://www.hindustantimes.com/fitness/seven-reasons-why-coffee-may-actually-benefit-your-health-and-give-you-a-longer-life/story-Mxp0QROnmX2ABFNLmyraNJ.html, https://britishlivertrust.org.uk/information-and-support/living-with-a-liver-condition/diet-and-liver-disease/coffee-and-the-liver/, https://www.usatoday.com/story/life/health-wellness/2022/06/09/daily-coffee-can-increase-your-lifespan-new-research-says/7541812001/, https://www.saintleo.edu/about/stories/blog/5-tips-for-smart-coffee-consumption