Zvýšená teplota je pro psy nebezpečná. Může znamenat infekci i vážné onemocnění

Přes léto a horké letní dny můžeme mít obavy nejen o své děti, ale také o psa, kterého vysoké teploty ohrožují. Často dojde k přehřátí a s tím spojená onemocnění. Psi ale mají vyšší tělesnou teplotu než lidé, a proto se nemusíte obávat, když je pes při mazlení malinko teplejší. Abyste si ale byli jistí, že máte psa zdravého, můžete mu teplotu kontrolovat a sledovat ji po několik dní.

Jak psovi změřit teplotu co nejrychleji?

Teplotu psa můžete zjistit dvěma způsoby. První znamená, že mu vložíte teploměr do konečníku. Druhý je pro psy mnohem jednodušší – pořídit si můžete bezkontaktní teploměr, který snadno zakoupíte v obchodech pro zvířata. Postačí ale i teploměr pro lidi, pokud nemáte možnost ho rychle někde koupit. A jaká je správná teplota u psů?

Doporučený článek:  Proč si pořídit nová okna předtím, než nastane jaro

Pokud teploměr ukazuje mezi 37 a 39 stupni Celsia, můžete být v klidu. Pes má normální teplotu a rozhodně není přehřátý. Psi mají přirozeně vyšší tělesnou teplotu. Platí zde také pravidlo, že čím menší pes, tím vyšší teplota. U dospělých velkých plemen nemusí teplota přesáhnout 38 stupňů, zatímco u těch menších se může dostat až k 39. Štěňata, březí nebo kojící feny mohou mít také vyšší teplotu, které se není třeba obávat.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, pokud bude mít horečku?

Občas se může stát, že pes bude mít zvýšenou teplotu, která překročí 39 stupňů. Nemusí to hned znamenat problém, ale sledujte svého mazlíčka a pravidelně mu teplotu měřte, abyste měli jistotu, že jste nic nezanedbali. Důvodem zvýšené teploty může být například fyzická námaha, změna krmiva nebo stres. Jestli ale tento stav trvá delší dobu, měli byste navštívit veterináře.

Doporučený článek:  Vědci rozdělili majitele koček do pěti kategorií

Pokud teplota překročí určitou hranici, měli byste si začít dělat starosti a raději s pejskem zajet k veterináři. Zvýšená teplota po několik dní může znamenat nejen infekci, ale dokonce i rakovinu. Jestli se teplota vyšplhá nad 41,5 stupně, na nic nečekejte a jeďte k veterináři. Pokud se teplota ještě zvýší, mohl by se pejsek dostat do kómatu, navíc by tento stav nemuselo zvíře přežít.

Zdroj: https://pettable.com/blog/what-is-a-normal-temperature-for-dogs