Plísně se mohou objevit kdykoli. Na zdraví mají mnohem horší dopad, než většina lidí tuší

V každé domácnosti můžete narazit na problém, který je způsobený nejen vysokou vlhkostí, ale také dalšími faktory. Plíseň se objevuje hlavně na zdi, ale můžete ji najít také ve spárách nebo na jiných místech v domácnosti. Plíseň by vás měla znepokojovat hlavně z důvodu, že se může dostat do lidských orgánů a způsobit spoustu zdravotních problémů. Navíc se může objevit také deprese, nebo dokonce rakovina. Jak se plísně na zdi zbavit?

Jak poznáte, že máte doma plíseň?

Plísně a další houby jsou nebezpečné hlavně pro člověka. Problémy budou mít především lidé, kteří mají astma nebo jiné dýchací potíže, protože plísně se snadno dostanou do organismu. Jelikož se jedná o látky, které v sobě obsahují nezdravé sloučeniny, objeví se kašel nebo jiné potíže. Stavební plíseň patří mezi problémy, které jsou velmi časté. Houby se pak mohou tvořit také na zdech.

Doporučený článek:  Díky odmražení bude lednice s mrazákem fungovat dlouhé roky a zápach a bakterie zmizí

Houby nebo plísně jsou velmi častým jevem, který se objeví znenadání, ze začátku to možná ani nezjistíte. Houby mohou produkovat chemikálie, které jsou velmi nebezpečné. Mezi takové patří aflatoxiny, trichotheceny nebo další látky, které pro naše tělo nejsou vhodné a mohou poškodit orgány. Houby nebo plísně přitom způsobují zdravotní problémy, jako jsou únava, záněty dutin, nebo se objeví rýma.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit škodlivé plísně?

Houby nebo plísně mohou ale způsobit také jiné problémy, například selhání ledvin, rakovinu nebo bolesti kloubů. Objevit se mohou také deprese, které souvisí s životním stylem a přístupem k životu. Houby nebo plísně jsou velmi nebezpečné pro těhotné ženy a nenarozené dítě. Jak se ale plísní nebo hub zbavit?

Doporučený článek:  Vanilkový olej patří výhradně na jedno místo. Lidé ho však dávají mylně jinam

Boj s plísní může být velmi zdlouhavý. Je tedy potřeba zjistit co nejdříve, že ji máte doma, protože čím rychleji se jí zbavíte, tím lépe nejen pro vaše zdraví, ale také pro vaši domácnost. Plíseň je způsobená hlavně špatnou izolací nebo netěsnícími okny. Plíseň pak můžete odstranit pomocí chemických prostředků nebo můžete vyzkoušet i domácí metody.

Zdroj: https://www.health.ny.gov/publications/7287/