Postřik z jedlé sody zbaví rostliny mšic a dalších škůdců

Nebaví vás pěstovat zeleninu a okrasné květiny pro škůdce, jako jsou mšice? Existuje jednoduchá domácí metoda, jak se jich zbavit. Stačí použít jedlou sodu, prášek, který má každý doma v kuchyni. Jedná se o bezpečný přírodní a ekologický prostředek, který pomůže nejen v boji se škůdci, ale také s plevelem. Tento prášek je bezpečný jak pro lidi, tak i pro přírodu.

Soda nejen na mšice

Jedlou sodu lze využít v boji se škůdci, jako jsou mšice, ale také svilušky a ploštice. Sprej vytvořený z jedlé sody a vody lze účinně použít také v boji s molicemi, takzvanými bílými muškami, které milují brukvovitou zeleninu.

Doporučený článek:  Kvasnicové hnojivo podpoří rajčata a okurky v růstu a ochrání je před chorobami

Jak vyrobit postřik?

Sprej z jedlé sody lze připravit z vody, přípravku na mytí nádobí nebo šedého mýdla. Stačí použít lžičku jedlé sody a rozpustit ji v 1,5 litru teplé vody. Poté můžete, ale nemusíte přidat pár kapek prostředku na nádobí nebo 1/5 čajové lžičky draselného mýdla. Mýdlo a mycí prostředek zajistí, že se směs z rostliny neodplaví, ale zůstane déle na jejím povrchu. Tuto směs se doporučuje nalít do rozprašovače pro snadnou aplikaci.

Zdroj obrázku: Freepik

Jiný recept se sodou

Pokud doma nemáte draselné mýdlo, zkuste do roztoku vody a jedlé sody kápnout půl lžičky jedlého oleje. Použitím oleje sprej na rostlinu přilne a pomůže zbavit se hmyzu. Recept má i další varianty. Pokud totiž do roztoku přidáte esenciální olej, například mátu, citronelu nebo hřebíček, můžete tím zabít dvě mouchy jednou ranou. Tyto vůně totiž odrazují komáry. Nejenže rostlinu zbavíte mšic, ale navíc se v zahradě budete cítit bezpečněji.

Doporučený článek:  Domácí aviváž je šetrná k oblečení, přírodě i naší peněžence

Jak roztok se sodou aplikovat?

Tento postřik není tak radikální jako chemické postřiky, proto jej budete muset často opakovat. Nejlépe je ho zopakovat s odstupem 5 až 7 dnů. Nejlepších výsledků dosáhneme, když s postřiky začneme co nejdříve. Postřik se nedoporučuje aplikovat před deštěm.

Zdroj: https://treehouse.co/us/blog/how-to-get-rid-of-aphids-5-proven-home-remedies-for-aphids.html