Pověsit ručník na radiátor se může vymstít. Hrozí zdravotní problémy i zbytečné náklady navíc

Mnoho lidí má ve zvyku věšet mokré ručníky na radiátor. Na první pohled se to zdá jako dobrý nápad, ale není to pravda. Sušení ručníků na topení má negativní dopad nejen na vaše zdraví, ale také na vaši peněženku. Proč byste to neměli nikdy dělat a co riskujete, když je budete sušit tímto způsobem? Dnes se na to podíváme.

Na radiátoru nesušte ručníky ani oblečení

Znáte hlavní důvod, proč byste neměli na topení nic sušit? Je to velmi jednoduché. Většina lidí totiž radiátory příliš často nečistí. Jsou pokryty prachem, špínou a dalšími nečistotami, které se kvůli tomu dostanou na oblečení nebo ručníky. To ale není všechno. Existuje mnoho důvodů, proč byste to neměli dělat.

Doporučený článek:  Kávová sedlina není žádný odpad. Podpoří rostliny v růstu a vyřeší nepříjemné pachy

Sušení ručníků a oblečení na radiátoru může způsobit, že se všechny nečistoty a alergeny dostanou do vzduchu a budou se pohybovat po celém vašem domově. Kromě toho zvýšíte vlhkost ve vzduchu. To může vést po nějaké době ke vzniku plísní a hub nejen v koupelně, ale po celém bytě nebo domě. Navíc budou místnosti plné nepříjemného zatuchlého zápachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč jde o skutečně špatný nápad?

Sušení ručníků tímto způsobem může negativně ovlivnit nejen vaše zdraví, ale také vaši peněženku. To je proto, že jakmile ručníkem zakryjete topení, automaticky se zvýší produkce tepla. Kolem radiátoru by mělo být vždy volné proudění vzduchu, aby mohl pracovat správně. Kvůli tomu se nezvýší náklady na vytápění, a přitom budete mít doma stále stejně teplo. A to se doopravdy nevyplatí, zvlášť v dnešní době, kdy jsou náklady na teplo už tak vysoké.

Doporučený článek:  Šetřit vodou může každý. I malé změny uspoří ročně tisíce korun

Kromě toho si musíte uvědomit, že koupelna je místnost s největší vlhkostí. Z tohoto důvodu byste vůbec ručníky neměli mít v koupelně. Mohou totiž přispívat ke vzniku plísní a bakterií, které budou dlouhodobě a velmi negativně ovlivňovat vaše zdraví a stav pokožky. Nejlepší bude, když je vždy po koupání pověsíte na sušák v jiné místnosti a budete si je brát do koupelny před každým koupáním.

Zdroj: https://www.onlyradiators.co.uk/blog/heating-essentials/drying-clothes-on-a-radiator