Vyžeňte nezvané hosty ze svého domova oblíbeným kořením. Po jeho použití se už neodváží zpět

Pavouci, myši, můry i moli rozhodně patří mezi nevítané hosty v našich domovech. Proti nezvaným hostům vám může pomoci kočka nebo pes. Jestli ani jedno mít nemůžete nebo nechcete, můžete vsadit na osvědčené triky našich babiček. Existují moderní i tradiční způsoby, jak se můžete nevítaných návštěvníků zbavit. Je jen na vás, který z nich vyzkoušíte.

Spolehnout se můžete na chemické prostředky

V drogerii nebo hobbymarketu najdete prostředky na nejrůznější druhy hmyzu a škůdců. Nakoupit můžete pasti na myši, chemické jedy nebo odpuzovače a rozmístit je po celém domově. Většina z nich funguje velmi dobře, i když jen krátkodobě. Všechny chemické prostředky mají dvě hlavní nevýhody. V první řadě stojí docela dost peněz a navíc jsou nebezpečné pro zdraví.

Doporučený článek:  Jarní mytí oken vpustí do bytu slunce. S dobrým plánem budou za chvíli čistá

Máte-li doma malé děti nebo domácí mazlíčky, jistě nechcete, aby se otrávili nebo si ublížili. Většinu z těchto prostředků navíc nesmíte používat v kuchyni, protože mohou kontaminovat potraviny v blízkosti. Tímto způsobem byste mohli otrávit celou rodinu. Mnohem lepší variantou jsou přírodní prostředky, které nikomu neublíží a budou vás stát maximálně pár korun.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní alternativy nejsou nikdy špatnou volbou

Koření je pro nás příjemně aromatické, ale hmyz a škůdce zaručeně odpuzuje. Toho byste měli doma využít a zbavit se pavouků a hmyzu jednou provždy. Na výrobu účinného prostředku budete potřebovat jen 15 bobkových listů, 10 hřebíčků, 1 hrnek vody a 1 hrnek alkoholu (stačí levná vodka nebo potravinářský líh).

Doporučený článek:  Hebkost dodá ručníkům správné praní a sušení

V první řady si převařte vodu a přidejte koření. Vařte po dobu 10 minut a potom nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Jakmile směs smícháte s alkoholem, získáte úžasné dezinfekční vlastnosti. Jestli žádný alkohol nemáte doma, můžete tento krok přeskočit. Nalijte směs do láhve s rozprašovačem a aplikujte všude, kde hmyz a škůdce potkáváte.

Zdroj: https://commonsensehome.com/natural-spider-repellents/