Proti zápachu v lednici pomůže jediná věc. Do budoucna mu jde snadno předejít

Komu by se to nestalo? Po otevření chladničky nezavane příjemná vůně uložených potravin, ale příšerný smrad. Může se to stát po víkendu stráveném na chalupě nebo po dovolené, kdy v chladničce zůstanou potraviny, které se v době nepřítomnosti zkazí. Někdy naopak vyteče trochu mléka na polici a po otevření dvířek se hned line zápach. O různých druzích sýrů nebo uzenin, ovoci nebo zelenině ani nemluvě, protože mohou začít plesnivět po krátké době po uložení. Co v takovém případě dělat?

Doporučený článek:  Potravinová fólie nabízí nespočet skvělých využití a triků, které ulehčí život

Prvořadý je úklid chladničky

Co udělat jako první? Především uklidit chladničku a vyndat vše, co se v ní nachází. To znamená nejen zkažené, plesnivé nebo zasmrádající potraviny. Poté je nutné chladničku odpojit ze sítě a dokonale vyčistit vnitřek včetně polic, zásuvek a dvířek. Nesmí se zapomenout ani na těsnění, ve kterém se mohou množit různé patogeny. V zadní části chladničky se může také nacházet nádoba na vodu, kterou je nutné dokonale vymýt za pomoci octa.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak čistit vnitřek a police

Pro čištění vnitřku chladničky stačí použít běžné mycí prostředky a také si připravit směs z jedlé sody a octa v poměru 1 : 1. Jedlá soda dokonale vyčistí stěny od nečistot, k tomu výborně absorbuje nepříjemné pachy. Ocet naproti tomu prostor vydezinfikuje od mikrobů. Použít lze samozřejmě i běžně dostupné prostředky z drogerie, mohou však obsahovat chemikálie, které se snadno dostanou po styku s potravinami do jídla. Naopak police, které lze vyjmout, je možné umýt pod tekoucí vodou běžným prostředkem a nechat oschnout na vzduchu.

Doporučený článek:  Vejce nechybí v žádné kuchyni. Aby zdraví jenom prospěla, je nutné je správně skladovat

Pořádek a systematické ukládání potravin

Chladnička se musí nechat po umytí dokonale vyvětrat a vysušit pomocí papírové utěrky. Po opětovném vložení polic lze chladničku opět zapojit a zapnout na střední chlazení. Poté už jen stačí vytřídit potraviny a uložit do uzavíratelných nádob čerstvé potraviny, jako jsou sýry, salámy a další uzeniny, aby se nemísily pachy uvnitř spotřebiče. Do zásuvky na zeleninu pak uskladněte jen čerstvé a nepoškozené kusy, aby neohrozily hnilobou a plísní zbytek uložených zásob.

Zdroj: https://www.epicurious.com/expert-advice/how-to-clean-your-fridge-the-right-way-article