Při krmení psa dělá mnoho páníčků zásadní chybu. Mazlíček může skončit i na operačním stole

Když se rozhodnete pořídit si psa, neznamená to pouze, že ho budete venčit a hrát si s ním. Velmi důležité bude vědět, jak ho správně krmit. Možná víte, že někteří lidé své mazlíčky krmí pouze jednou denně. Bohužel je to jedna z největších chyb, které můžete udělat. Pes totiž potřebuje krmení vícekrát za den.

Jak se vlastně starat o svého psa?

Je to velmi jednoduché. Ještě předtím, než se rozhodnete koupit si psa, byste měli vědět, jak se o něj starat. Při přijetí psa do rodiny pak musíte všechny členy naučit, jak s pejskem jednat. Nestačí pouze hrát si s ním nebo s ním chodit na procházky. Musíte dbát také na kvalitní a pestrou stravu. Jednou denně ho ale krmit nesmíte.

Doporučený článek:  Domácí králík se stane věrným kamarádem celé rodiny. Na oplátku potřebuje laskavou péči

Majitelé psů by měli vědět, že svého miláčka musí krmit několikrát denně. Jak často tedy psa krmit? Pokud to bude pouze jednou denně, váš pes bude krmení hltat a vůbec ho nebude kousat. Tím pádem z něj nedostane žádné živiny a už se zase bude těšit na další den, kdy dostane další dávku. Takovým způsobem mu můžete přivodit zdravotní problémy spojené se zažíváním.

Zdroj obrázku: Freepik

Krmte svého psa tak, abyste mu nezpůsobili problémy

Dříve panoval názor, že krmení psa jednou denně je pro psa vhodné. To už ale bylo vyvráceno. Pro trávicí systém psa je to velké nebezpečí, protože pes může mít dýchací potíže, žaludek bude tlačit na bránici a pes může mít pocity nevolnosti, nebo přímo na zvracení. Zablokuje se prokrvení různých orgánů, například jater a ledvin.

Doporučený článek:  Krmení ptáků v zimě je klíčové pro jejich přežití a biodiverzitu

Život psa pak zachrání jen operace. Misku psovi nenechávejte bez dozoru, krmivo v ní se může snadno zkazit. Psovi nedávejte syrové maso, rozhodně ne tolik, aby zůstalo v misce. Psovi dávejte krmení alespoň dvakrát denně, ráno a večer. Můžete to spojit s venčením, pes tak bude pokaždé vědět, že když přijde domů, čeká ho odměna v podobě žrádla. Nepřehánějte to s množstvím, vždy se řiďte tím, co vám doporučí prodejce krmiva.

Zdroj: https://vcahospitals.com/know-your-pet/feeding-times-and-frequency-for-your-dog