Při oparu uleví domácí prostředky. Pomůže med, pasta nebo cibule

Opar neboli herpes se může vytvořit kdekoliv na obličeji. Nejčastějším místem bývá ret anebo tvář. Spouštěcím faktorem tohoto svědivého kožního problému je jednoznačně stres, ale také oslabení imunitního systému. Jak s herpetem zatočit efektivně?

Dejte pozor na přenos oparu. V první fázi bývá infekční

Pokud se vám vytvoří na obličeji opar, určitě zahajte hygienická opatření ve svém domově. Měli byste mít svůj vlastní ručník a také je vhodné omezit líbání na tváře či ústa druhých lidí. Těmito způsoby infekci snadno přenesete. Herpes je zejména v první fázi svého rozvoje infekční. Proto zrušte i návštěvu zubaře anebo kosmetičky, jestliže jste objednaní.

Doporučený článek:  Objevte účinky bobkového listu. Toto koření dokáže víc než jen ochutit oběd

Na opar můžete vyzkoušet obyčejnou zubní pastu

Výtečným pomocníkem je při léčbě oparu obyčejná mentolová pasta na zuby. Tu nanášejte na kůži ideálně večer před spaním. Na herpetu se vytvoří ochranná vrstva, kterou je vhodné ponechat i několik dní. Avšak tento způsob řešení nemusí být až tak estetický, pakliže se chystáte do společnosti. Proto se hodí hlavně v momentech, kdy máte volno a jste doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocníkem se stane i přírodní med

Vsadit můžete při léčbě oparu i na klasický přírodní med (v tekuté podobě). Ten je považovaný za přírodní lék na mnoho neduhů. Sice herpes zcela neodstraní, ale zabrání jeho dalšímu rozvoji a šíření na pokožce. Hmotu nanášejte na kůži pravidelně jednou za den. Nezapomeňte si pak řádně umýt ruce mýdlem a vodou.

Doporučený článek:  Jedno jablko denně sníží riziko rakoviny a prodlouží život. Bát se ho nemusí ani diabetici

Babské rady doporučují cibuli

Pokud dáte na babské rady, určitě vyzkoušejte čerstvou oloupanou cibuli. Volit můžete mezi klasickou žlutou anebo i tou červenou. Kousek přiložte na svědivý herpes, chvíli nechte působit (cca minutu až dvě) a pak sundejte z pokožky. Posléze si dejte pozor, abyste si prsty nesáhli do očí! Řádně si po aplikaci umyjte ruce mýdlem a vodou. Potírání oparu provádějte jednou až dvakrát za den. Po několika dnech by měl problém vymizet.

Zdroj: https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/herpes-simplex-virus, https://www.medicalnewstoday.com/articles/151739, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/13678235/, https://www.healthline.com/health/sexually-transmitted-diseases/home-remedies-for-herpes, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5424551/