Tyto věty chytří lidé nikdy neřeknou

Jakým frázím se inteligentní lidé vyhýbají? Na jejich seznamu je poměrně dost zakázaných slov. Ukazuje se, že pečlivý výběr slov vám může pomoci jak v práci, tak v běžném životě. Toto jsou slova, kterým se inteligentní lidé vyhýbají jako čert kříži.

Neshazují se

Říct nahlas „to není fér“ může způsobit, že nás okolí nebude brát příliš vážně, a dokonce s námi bude jednat jako s nezralým člověkem. Každý dobře ví, že v mnoha životních situacích nemá pojem spravedlnost žádný význam. Mnohem lepší bude v rozhovoru předkládat logické, konkrétní argumenty.

Další chybou je naznačování, že položíte hloupou otázku. Tím totiž můžete zpochybnit svou důvěryhodnost a postavit se do negativního světla. Lidé, kteří používají tyto fráze během konverzací, mají údajně nízké sebevědomí. Pokud se chcete na něco zeptat, udělejte to, aniž byste naznačovali, že by otázka mohla být hloupá.

Doporučený článek:  Konec hektickým ránům. Několik návyků zatočí se zbytečným stresem a ušetří čas

Pokud chcete, aby se k vám ostatní chovali jako k profesionálovi ve vašem oboru, v reakci na zadaný úkol neodpovídejte „pokusím se to udělat“, ale spíše „já to udělám“. První větou dáváte najevo, že hrozí, že svěřenou povinnost nesplníte, nebo že si dostatečně nevěříte na to, abyste ji mohli splnit.

Nikdy neříkejte „to nezvládnu“, „nevím“ a podobně. V práci i v každodenních situacích je vynalézavost vysoce ceněnou vlastností. Stojíte-li před výzvou, se kterou si úplně nevíte rady, hledejte jakákoliv řešení, zatěžujte svou mysl a nebojte se hledat pomoc u druhých. Bude se vám dařit lépe, když vynaložíte veškeré úsilí a uděláte něco ne zcela dokonalého než se vzdát bez boje.

Zdroj obrázku: Freepik

Nemají přehnané sebevědomí

Je obecně neobvyklé, aby skutečně inteligentní jedinci činili definitivní prohlášení, která odrážejí absolutní jistotu, aniž by zvažovali možnost, že se mohou mýlit, nebo byli otevření novým informacím. Proto od chytrých lidí nikdy neuslyšíte věty typu „vím vše“. Chytří jedinci totiž mají tendenci si uvědomovat rozsáhlost znalostí a omezení svého vlastního chápání. Je pravděpodobnější, že přijmou pokorné a zvědavé myšlení, protože je vždy co se učit a objevovat.

Doporučený článek:  Ani v zimě nemusíme lenošit. Na výběr máme mnoho aktivit

„Nepotřebuji pomoc“ je další věta, kterou od chytrého člověka neuslyšíte. Inteligentní jedinci se nebojí vyhledat pomoc nebo požádat o pomoc, když ji potřebují. Chápou, že spolupráce a využití odborných znalostí ostatních může vést k lepším výsledkům a hlubšímu pochopení složitých problémů.

Zdroj: https://www.entrepreneur.com/living/11-things-smart-people-dont-say/249898