Při pěstování monstery je zásadní správné zavlažování a ochrana před škůdci

Monstera je oblíbená dekorativní rostlina, která může zdobit náš domov i několik let. Je potřeba se o ni ale dobře postarat. Správnou péčí docílíte nejen toho, že se rostlině bude dařit, ale také bude dobře vypadat. Co monsteře škodí a jakých chyb se vyvarovat, aby rostla dlouho?

Správná péče o rostlinu dokáže zázraky

Mnoho pěstitelů dělá u této rostliny chyby. Proto je zapotřebí vědět, čeho se vyvarovat, aby rostlina dělala radost svým vzhledem dlouhou dobu. Jestliže má rostlina žluté listy, asi jste ji přelili. I když má jako každá květina ráda vodu, příliš velké množství jí může ublížit. Potřebu vody zkontrolujete pomocí dna květináče. Monsteru zalévejte, až když je půda opravdu suchá.

Doporučený článek:  Šetřit s vodou je snadné. Jednoduché triky a změny návyků ušetří ročně tisíce korun

Monstera potřebuje také drenáž, aby přebytečná voda mohla odtékat a rostlina tak zbytečně nestála v mokru. Rostlina má ráda sluneční světlo, ale dávejte si pozor, abyste ji nedávali na přímé slunce, protože se listy mohou spálit. Popáleniny poznáte podle hnědých skvrn na listech. Monstery mohou ohrozit také škůdci, proti kterým je potřeba je ošetřovat. Nejen mouční brouci nebo svilušky, ale také další škůdci mohou rostlinu poškodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Monstera může zdobit domov roky

Protože monstera je trvalá rostlina, při správné péči vám může sloužit dlouhé roky. Škůdci se mohou objevit nejen na listech, ale také na květech. V takovém případě je potřeba rostliny ošetřovat, aby se jí škůdci vyhýbali. Dobrým tipem jsou vatové tampony, které namočte do prostředku na mytí nádobí.

Doporučený článek:  Utáhnout kohoutky a zalézt pod peřinu: ušetřit na vytápění jde i lepším způsobem

Obsahuje složky, které odmašťují. Fungovat bude také voda smíchaná s česnekem, kterou se může rostlina potírat. Monstera při dobré péči bude také kvést, což potěší nejen vaše oko, ale také čichové buňky. Kromě této květiny si ale domů můžete pořídit ještě další, které budou zdobit vaše obydlí. Navíc některé z nich pomohou vyčistit vzduch v místnosti.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-grow-monstera-deliciosa-5072671