Příjemně voňavé prádlo začíná v pračce. Jednoduché zásady zanechají oděvy vždy svěží

Každý má rád, když oblečení vytažené ze skříně krásně voní. Někdy se však stane, že prádlo nevoní ani hned po vytažení z pračky. Samozřejmě vůně našeho prádla závisí na mnoha faktorech. Svému prádlu můžete dopomoci i jednoduchými triky, ale někdy stačí, když změníte některé návyky, které vůni moc nepomáhají.

Na vině může být pračka

Pokud vaše prádlo nevoní, přestože používáte různé voňavé prostředky, může být na vině i pračka. Možná nevědomě děláte některé z chyb při praní. Na paměti byste měli mít, že pračku nesmíte plnit na maximum. To dělá spousta lidí, protože je pohání myšlenka, že díky tomu ušetří. Opak je však pravdou. Pokud pračku zbytečně přeplňujete, zbytečně jen škodíte svému oblečení.

Doporučený článek:  Nejvyšší čas vyměnit starý sporák za indukci. Vaření na ní je radost, šetří čas i peníze

Dalším důležitým faktorem je nechávat dvířka pračky po praní otevřená. Zabráníte tak nejen zápachu, ale předejdete i množení plísní a nechtěných bakterií. Samozřejmostí by určitě mělo být pravidelné čištění pračky. Na nových modelech již většinou existují programy, které vyčistí pračku samy. Nezapomínejte však také na gumové těsnění v okolí dvířek. Na těchto místech se často tvoří plíseň.

Zdroj obrázku: Freepik

Nemusíte používat drahé prostředky

Čistit pračku vám stačí jednou za měsíc. Navíc k vnitřnímu čištění nemusíte kupovat drahé prostředky, stačí, když do bubnu pračky a přihrádky na prášek nalijte obyčejný ocet a pračku zapnete na nejvyšší teplotu. Nemusíte se bát ani nepříjemného octového zápachu, protože ten rychle zmizí, když necháte dvířka po praní otevřená.

Doporučený článek:  Mravenci dokážou napáchat doma i na zahradě spoušť. Oblíbený prášek z kuchyně je vystrnadí pryč

Oblečení můžete rozvonět i obyčejným esenciálním olejem a nemusíte používat drahé změkčovače. Esenciální oleje dokážou odstranit zápach, ale navíc mají i dezinfekční účinek. Můžete jednoduše přidat pár kapek do prostoru na aviváž nebo si připravte voňavou sůl. Naplňte půllitrovou nádobu obyčejnou solí a přidejte do ní asi 30 kapek esenciálního oleje, důkladně promíchejte a přidejte do prádla při praní.

Zdroj: https://www.organizedmom.net/9-tips-for-keeping-the-fresh-laundry-smell/