Rostliny doma nemusí být v bezpečí. Nebezpečné mšice zahubí běžné kuchyňské přísady

Pokud jste si mysleli, že mšice útočí jen na rostliny umístěné v zahradě, velmi jste se mýlili. Tito škůdci nemají žádné slitování ani s našimi pokojovými rostlinami. Mšice v interiéru dokážou nadělat velkou škodu hlavně mladým výhonkům. Navíc se rychle množí, takže mohou za krátkou dobu napadnout všechny pokojové poklady.

Zpozorněte, pokud listy ztrácejí na síle

Někdy listy povadnou jen s nedostatku vody, jindy může jít ale o mnohem závažnější problém. Pokud listy ztrácejí sílu a mladé výhonky rychle umírají, může to být znamení, že je rostlina napadena mšicemi. Na stoncích si pak můžete všimnout malého hmyzu, který mívá zelené, červené nebo černé zbarvení. Mšice cucají šťávu z listů a stonků a zanechávají na listech nevzhledný a lepkavý povlak.

Doporučený článek:  Banánové slupky orchideje posílí a podpoří je v bohatém kvetení

Pokud si tedy všimnete přítomnosti mšic, musíte s nimi začít bojovat velmi rychle. Může se velmi rychle stát, že z jedné rostliny se mšice přesunou na druhou. Takže na pozoru se musí mít nejen zahradní květiny a rostliny, ale i například orchidej, citrusovník, fuchsie, anturie, begonie, a dokonce i sukulenty. Mšice můžete poznat i podle nepřiměřeně dlouhých nohou.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek nejen pro zdraví

Skutečnost, že česnek má nezaměnitelně pozitivní vliv na naše zdraví, je už dávno známá. Skvěle nám však poslouží i při boji s různými škůdci. Rozdrťte celou hlávku česneku a zalijte ji litrem převařené teplé vody. Tento roztok musíte nechat alespoň den stát na teplém místě. Po odstátí ho přelijte do láhve s postřikovačem a jednou denně jím stříkejte rostliny. Po pár dnech se počet mšic výrazně sníží.

Doporučený článek:  Vánočnímu přejídání předejde stanovení hranic a úprava jídelníčku

Jeden z ekologických prostředků při boji s hmyzem, navíc bez nepříjemného zápachu, je soda. Je velmi účinná a pomůže zničit mšice. Stačí, když v litru vody smícháte dvě polévkové lžíce jedlé sody a dvě polévkové lžíce kapaliny pro mytí nádobí nebo šedého mýdla. Směs se musí dobře promíchat a následně nastříkat na rostliny. Ekologický lék pokryje těla mšic a paralyzuje je. Po 20 minutách stačí opláchnout rostliny ve sprše a se mšicemi se rozloučíte jednou provždy.

Zdroj: https://plantcaretoday.com/garlic-spray-aphids.html