Usnadněte si každodenní úklid jednoduchými triky, které znaly už naše babičky

V minulosti nebyl přístup k čisticím prostředkům tak jednoduchý a ženy musely do úklidu zapojit různé pomocníky, aby to všechno zvládly. Namísto různých toxických přípravků prostě používaly to, co měly zrovna po ruce a co bylo běžnou součástí každé domácnosti. Jejich triky však můžete použít i dnes, a některé z nich dokonce fungují mnohem lépe než moderní metody. Zkuste je i vy.

Už nikdy nebudete muset drhnout hrnce

Na připálené hrnce můžete použít písek nebo jedlou sodu. Obě tyto látky skvěle fungují a dovedou nádobí také vrátit jeho původní lesk. Písek setře spálenou vrstvu a jedlá soda dokáže jemně odstranit napálené zbytky z nádobí. Jak na to? Stačí nanést na vlhkou houbičku trošku jedlé sody a zaměřit se na připálené části hrnce. Poté prášek důkladně opláchněte velkým množstvím vody a nechte nádobí uschnout.

Doporučený článek:  Jak může pomoci voda z brambor v péči o rostliny?

Na zašlé stříbro pomůže popel

Stříbrné nádobí je sice krásné, ale také může brzy začít tmavnout. Proto je dobré o jeho vzhled pečovat preventivně, ideálně právě popelem. Stačí jej nanést na hadřík a jemně jím vyleštit zašlé nádobí.

Zdroj obrázku: Freepik

Hebké ručníky jako nikdy dříve

Glycerin je látka, která dokáže při správném použití nahradit změkčovač prádla. Dříve žádná aviváž neexistovala a naše babičky tedy pro měkké ručníky přidávaly do praní právě glycerin. Dejte do nádobky na aviváž tři polévkové lžíce glycerinu a nastavte přístroj na krátký prací cyklus.

Doporučený článek:  Proti ovocným muškám pomohou bylinky a jednoduchá domácí past

Žlučové mýdlo

Na zašlé skvrny nepotřebujete žádné toxické prostředky, postačí klasické žlučové mýdlo. To naneste přímo na skvrnu, kterou chcete odstranit, a jemně látku promněte, aby mýdlo proniklo až do vláken.

Na podlahy olej

Na čištění dřevěné podlahy je možné snadno použít domácí rostlinný olej. Tento produkt velmi dobře konzervuje a chrání dřevo. Celý postup spočívá ve vtírání oleje do povrchu, díky tomu pronikne až do parket. Výsledkem bude lesklá podlaha bez škrábanců.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/get-things-clean-the-natural-way/