Proti molům v kuchyni se můžeme bránit octem, vínem nebo kořením

Potravinoví moli jsou velmi aktivním hmyzem, který se snadno dostane do kuchyně společně s nákupem, co si přineseme domů. Můžete proti nim bojovat různými chemickými prostředky, ale zkuste také domácí metody, které jsou mnohdy účinnější, a svou domácnost preventivně udržujte v čistotě. Jedině tak budete vědět, jestli se k vám motýlci nevrátí.

Moli se živí vším, na co přijdou

Moly můžete vidět nejen v kuchyni, ale také v šatní skříni. Jsou to malé potvůrky, které dokážou otrávit život. Proto je potřeba nejen dbát na hygienu, ale také vědět, jak se jich co nejrychleji zbavit, pokud je u vás doma objevíte. Bohužel se velmi rychle množí, takže jestli uvidíte mola jednoho, buďte si jistí, že další den jich může být i několik desítek. Jejich larvy přežívají v potravinách, a to především ve zbytcích.

Doporučený článek:  Nápoj mládí a krásy zbaví nohy nepříjemných otoků. Pokožku zanechá hladkou a vláčnou

Moly si můžete přinést domů společně s nákupem z obchodu. Ukrývají se v mouce, těstovinách, nebo dokonce čokoládě. Potraviny je tak nutné chránit, a to nejen tím, že například mouku nebo rýži přesypete do nádoby, která jde dobře uzavřít. Je potřeba v kuchyni udržovat pořádek, aby moli nebyli ničím přitahováni. I tak se ale sem tam mohou ukázat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit potravinových molů?

Jestliže je doma nechcete, bude nejlepší nejdříve zlikvidovat larvy. Vyhoďte tak veškeré jídlo, které máte otevřené, a vyčistěte všechny skříňky a zákoutí, kde by se larvy mohly skrývat. Můžete k tomu použít ocet, který dezinfikuje a dokonale čistí. Pokud máte tu možnost, nalijte ocet společně s vodou do misek a postavte je na místa, kde se moli vyskytují. Na dospělé jedince můžete vyzrát kyselým vínem, které jim bude vonět, a nechají se jím zlákat do misky, kde se utopí.

Doporučený článek:  Při správném skladování vydrží potraviny déle čerstvé

Jestliže se s moly ale nechcete potýkat vůbec, měli byste zajistit několik věcí, díky kterým se nemusíte bát, že by se motýlci objevili. Na co si dávat pozor? Je nutné mít v kuchyni čisto. Dávejte na ohrožená místa citrusovou kůru, hřebíček nebo nové koření – takové vůně je odlákají.

Zdroj: https://www.almanac.com/how-get-rid-pantry-moths-and-worms