Proti mšicím lze využít domácí cibulový nebo česnekový postřik

Nevíte, jak se zbavit mšic? Nechcete, aby vaše rostliny trpěly, a chcete jim dopřát tu nejlepší péči? Rozhodně existují metody, kterými se jich můžete zbavit. Budou levné, účinné a šetrné k přírodě. Samozřejmě ale můžete použít také prostředky z obchodu, ty ale budou plné chemických látek.

Zkuste využít prostředky z kuchyně

Mšice jsou velmi nepříjemnými hosty našich zahrad. Nezáleží jim na tom, o jakou květinu se jedná. Napadají listy a stonky a berou rostlinám důležité živiny. Na to konto pak rostlina bude postupně odumírat. Jsou to malé štěnice, které se od sebe liší velikostí, pořád ale mluvíme o milimetrech. Používají kousací aparát k tomu, aby rostliny poničily.

Doporučený článek:  Před komáry a klíšťaty ochrání na zahradě dalmatská chryzantéma

Jak tedy můžete bojovat proti mšicím? Jsou to potvůrky, které se mohou objevit z ničeho nic. Většina pěstitelů rostlin sáhne po chemických přípravcích. Můžete ale použít metodu, která je nejen přírodní a neuškodíte tím ani sobě, ani květinám, ale také levná a účinná. Vyplatí se vyzkoušet zeleninu, například cibuli nebo česnek.

Zdroj obrázku: Freepik

Udělejte odvary a zalévejte jimi rostliny

Proti mšicím můžete bojovat pomocí cibule nebo česneku. Stačí z této zeleniny připravit silný a kvalitní odvar. Cibuli i česnek najdete v každé kuchyni, a pokud ne, stačí skočit do obchodu a koupit ji. Díky tomu budete mít rostliny chráněné a navíc jim dodáte spoustu živin, které budou potřebovat k růstu a kvetení.

Doporučený článek:  Kopřivový hnůj je levným hnojivem pro zeleninu i květiny

K přípravě prostředku budete potřebovat 80 g nakrájené cibule na drobné kostičky, které zalijte deseti litry vody. Poté vařte půl hodiny a nakonec nechte vychladnout. Jestliže chcete připravit odvar z česneku, nastrouhejte 10 stroužků do 10 litrů vody a česnek nechte celý den působit. Poté můžete výluh použít. Postřikem zbavíte rostliny mšic. Nezapomeňte zkontrolovat všechny, které máte doma, protože mšice se pohybují ve velkých rojích.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/natural-ways-to-kill-aphids-tips-and-spray-recipes/